Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "NVIDIA Press Release" 20 czerwca 2016, 22:03

NVIDIA SHIELD z systemem Android TV już w polskich sklepach

Salonowa rozrywka z dostępem do świetnych gier, filmów w rozdzielczości Ultra HD (4K) oraz usługi GeForce NOW, pozwalającej grać na telewizorze w tytuły z komputerów PC, strumieniowane z serwerów chmurowych.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Firma NVIDIA ma przyjemność poinformować, że pierwsze urządzenie tej firmy przeznaczone do rozrywki w salonie, NVIDIA SHIELD z systemem Android TV, od 20 czerwca 2016 roku jest dostępne na polskim rynku. Urządzenie można zakupić w wybranych sklepach elektronicznych.

NVIDIA SHIELD z systemem Android TV już w polskich sklepach - ilustracja #1

SHIELD jest nawet 34 razy szybszy i ma znacznie więcej możliwości niż inne odtwarzacze mediów strumieniowych*. Tak wysoka wydajność gwarantuje, że interfejs urządzenia SHIELD jest responsywny i nieskazitelnie płynny. To jedyna konsola, która jest w stanie przesyłać materiały w rozdzielczości Ultra HD 4K z prędkością 60 kl/s na ekran telewizora, a jednocześnie zapewnia dostęp do szerokiej gamy gier, w tym do usługi strumieniowania gier na żądanie GeForce NOW.

„SHIELD to fantastyczny i łatwy w użyciu produkt, który zastępuje wszystkie inne urządzenia do rozrywki w salonie”, powiedział Jaap Zuiderveld, wiceprezes firmy NVIDIA w rejonie EMEAI. „Usługi strumieniowania zmieniły już nasze podejście do konsumpcji muzyki, programów telewizyjnych oraz filmów. Teraz, dzięki usłudze GeForce NOW, zamierzamy w taki sam sposób odmienić rynek gier, zapewniając użytkownikom wyjątkowe korzyści”.

GeForce NOW: The New Way to Game™

GeForce NOW to najbardziej rozbudowana usługa strumieniowania gier na świecie – jest jak Netflix dla gier. Użytkownicy usługi otrzymują nielimitowany dostęp do popularnych gier na komputery PC, w tym tytułów z serii Batman® i Lego®.  Biblioteka usługi wciąż się rozrasta i liczy obecnie ponad 100 tytułów.

Subskrybenci usługi łączą się z potężnymi superkomputerami do gier firmy NVIDIA znajdującymi się w Europie Centralnej i Północnej, gdzie wybierają grę i maksymalnie w ciągu 30 sekund rozpoczynają rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i z prędkością 60 kl/s. Koniec długiego czekania na pobranie gry z Internetu.

„Młodsi gracze coraz częściej sięgają po usługi strumieniowania gier, które zapewniają im natychmiastowy dostęp do rozrywki. NVIDIA GeForce NOW to lider na rynku usług zapewniających wysoką jakość w tym zakresie”, powiedział Patrick Moorhead, prezes i główny analityk w firmie Moor Insights & Strategy.

Usługa GeForce NOW jest bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące użytkowania dla wszystkich posiadaczy urządzeń SHIELD. Po tym okresie abonament kosztuje jedynie 9,99 EUR miesięcznie. Usługę oficjalnie uruchomiono w Europie w dniu 1 października 2015 roku.

SHIELD może więcej

Urządzenie SHIELD jest wyjątkowo wszechstronne i oferuje między innymi następujące funkcje:

  • Pełna rozrywka w jednym urządzeniu: SHIELD sprawia, że rozrywka w salonie staje się prostsza, zapewniając dostęp do programów telewizyjnych, filmów, muzyki, gier i aplikacji.
  • Wszystko w jakości 4K: SHIELD potrafi wyświetlać ulubione seriale z serwisu Netflix oraz filmy z YouTube, Kodi, Plex oraz innych źródeł, w rozdzielczości Ultra HD 4K z prędkością 60 kl/s.
  • Niesamowite gry: SHIELD zapewnia dostęp do świetnych gier, w tym do nowych tytułów na urządzenia z systemem Android, takich jak Metal Gear Rising: Revengenance, Juru czy Borderlands The Pre-Sequel, a także potrafi strumieniować gry PC z usługi GeForce NOW lub lokalnego komputera za pomocą techniki GameStream, dostępnej tylko na urządzeniach SHIELD.
  • Najnowsze aplikacje i materiały: SHIELD obsługuje popularne aplikacje, takie jak Netflix, YouTube, OnetVOD, Kodi, Plex, Twitch, Mubi, Daily Motion, Crunchyroll, Vevo, RedBull TV, Ultraflix, czy UFC.
  • Wbudowane funkcje Chromecast i Google Voice: Urządzenie obsługuje funkcję szybkiego dostępu do materiałów za pomocą wyszukiwania i poleceń głosowych Google poprzez pilota lub kontroler SHIELD, a także umożliwia wyświetlanie aplikacji z urządzeń z systemem Android lub iOS na dużym ekranie telewizora.
  • Zawsze aktualne: NVIDIA nieustannie usprawnia urządzenia SHIELD, publikując aktualizacje wewnętrznego oprogramowania pobierane przez Internet. Niedawno SHIELD otrzymał aktualizację do systemu Android 6.0 (Marshmallow), a wraz z nią możliwość dostosowywania ekranu głównego, obsługę większej liczby urządzeń pamięci masowej, szybsze funkcje wyszukiwania głosowego oraz wiele innych.

Sercem urządzenia SHIELD jest procesor mobilny Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym NVIDIA oraz 64-bitowym procesorem centralnym. To pierwsze urządzenie tego typu obsługujące nową generację wyświetlaczy Ultra HD (4K).

Ceny i dostępność

SHIELD (w wersji 16 GB) kosztuje 899 zł, natomiast wersja SHIELD Pro została wyceniona na 1299 zł. Cena opcjonalnego pilota SHIELD to 259 zł, podstawki – 149 zł, a dodatkowego kontrolera do gier SHIELD – 239 zł.