Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 lutego 2023, 13:44

autor: Aleksandra Wosz

Ujawniono wiek nowego Supermana? To wyjaśnia, dlaczego Henry Cavill nie może go zagrać

Dużo mówi się o tym, że Henry Cavill nie zagra w nowym filmie o Supermanie. Podobno było wiele powodów, przez które podjęto decyzję o zrezygnowaniu z aktora. Jednym z nich jest wiek bohatera w nowej produkcji, który teraz został doprecyzowany.

Źródło fot. Człowiek ze stali; Zack Snyder; Warner Bros.; 2013
i

James Gunn i Peter Safran wprowadzili do świata DC wiele kontrowersyjnych zmian. Jedną z najgłośniejszych była rezygnacja ze współpracy z Henrym Cavillem przy nowym filmie o Supermanie. Decyzja odbiła się szerokim echem, ponieważ, jeszcze przed ogłoszeniem nowego duetu szefów, Cavill oficjalnie potwierdził swój powrót do roli. Niestety, nie znaleziono dla niego miejsca w nowej wizji filmowego uniwersum DC.

W jednej z ostatnich rozmów James Gunn starał się wyjaśnić tę sprawę. Wyznał, że Cavill nigdy nie został zwolniony, ponieważ nie miał podpisanej żadnej umowy. Według niego aktor nie pasuje do nowej wizji Supermana pod wieloma względami. Jednym z nich jest wiek bohatera, który w nowym obrazie prawdopodobnie ma mieć około 25 lat (via The Hollywood Reporter).

Lubię Henry'ego, myślę, że to świetny facet. Sądzę, że został wyrolowany przez wielu ludzi, w tym przez poprzedni reżim w tej firmie. Ale ten Superman nie jest Henrym, z wielu powodów (Superman Gunna to młodsza wersja, mówi się, że ma około 25 lat).

Wcześniej wiek Supermana z nowej produkcji nie był doprecyzowany. Duża część widzów zakładała, że zobaczymy 30-latka, a okazuje się, że będzie on jeszcze młodszy. Bohater nie ma być jednak chłopcem. Gunn w jednym z wywiadów przyznał, że 25-letni Superman będzie pracował i próbował odnaleźć się w amerykańskim świecie (via Collider).

Pracuje. Jest reporterem. Jest w Daily Planet. Znowu wchodzimy do świata, w którym superbohaterowie istnieją i istnieli. Czy to oznacza, że Batman może być kilka lat starszy od Supermana? Tak, może być.

Choć nie podano pozostałych powodów, dlaczego Henry Cavill nie może już zagrać Supermana, to jasnym jest, że sam wiek jest przeszkodą nie do przeskoczenia. Cavill to dojrzały mężczyzna i niekoniecznie sprawdziłby się w roli 25-latka.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej