Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2019, 10:15

Nowy Stronghold zostanie ujawniony na E3 2019

Zespół Firefly poinformował, że podczas tegorocznego E3 zaprezentuje wreszcie następną odsłonę cyklu Stronghold. Uspokojono również fanów, że gra zadebiutuje na Steamie, a nie będzie kolejnym tytułem na wyłączność dla Epic Games Store.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Projekt od kilku lat funkcjonuje pod tymczasowym tytułem Stronghold Next. - Nowy Stronghold zostanie ujawniony na E3 2019 - wiadomość - 2019-05-12
Projekt od kilku lat funkcjonuje pod tymczasowym tytułem Stronghold Next.

Już tylko miesiąc dzieli nas od startu E3, więc coraz więcej firm zaczyna ujawniać swoje plany na tegoroczną edycję tej imprezy. Najnowszą stało się studio Firefly, które ogłosiło, że podczas targów zaprezentuje nową odsłonę cyklu Stronghold.

Przypomnijmy, że autorzy już w 2015 roku poinformowali, że pracują nad kolejną częścią serii. Obecnie projekt funkcjonuje pod tymczasowym tytułem Stronghold Next, a nasza wiedza na jego temat jest wciąż bardzo skromna.

Na targach autorzy podzielą się konkretami na temat gry, jak również zaprezentują obszerny gameplay. Poznamy również wreszcie tytuł produkcji. Na razie twórcy zdradzili jedynie, że nie będzie to Stronghold 4. Wynika to z faktu, że produkcja przeniesie nas w realia, które do tej pory nie pojawiły się w tej serii.

Autorzy uspokoili również fanów, ogłaszając, że nie ma mowy o żadnej wyłączności dla Epic Games Store. Następna odsłona Stronghold zadebiutuje wyłącznie na Steamie, gdyż z tego serwisu korzystają miłośnicy marki. Do tego deweloperzy planują zaoferować znacznie ulepszony tryb multiplayer, zbudowany na oferowanej przez Valve infrastrukturze, oraz osiągnięcia.

Twórcy mają także w planach zorganizowanie konkursów. Wśród nagród znajdą się m.in. pełne wersje gry oraz możliwość nazwania jednego z chłopów, którzy pojawią się podczas rozgrywki.

Przypomnijmy na koniec, że tegoroczna edycja E3 odbędzie się w dniach 11-13 czerwca. Termin ten dotyczy jednak tylko głównych targów. Przed imprezą wydawcy zorganizują własne konferencje i prezentacje.

  1. Oficjalna strona Firefly Studios