Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2017, 11:15

Nowy patch do Preya naprawia uszkodzone zapisy gry

Studio Arkane wypuściło patch do gry Prey, oznaczony numerem v1.2. Jego najważniejszą funkcją jest usunięcie błędu, który u niektórych graczy powodował uszkadzanie zapisów stanu gry.

Choć Prey na PC radzi sobie całkiem dobrze, nie brakuje w nim błędów, które mogą doprowadzić gracza do szewskiej pasji. Zdecydowanie najpoważniejszym z nich jest sporadyczne uszkadzanie zapisów stanu gry, które może zaprzepaścić godziny rozgrywki. Na szczęście problem ten powinien zniknąć z wypuszczonym niedawno patchem, oznaczonym numerem v1.2. W dodatku oprócz pozbycia się błędu łatka ma naprawiać poprzednio uszkodzone zapisy.

Uszkodzenie zapis po kilkunastu godzinach zabawy to potwornie frustrująca sprawa. Na szczęście wraz z najnowszym patchem ten problem powinien zniknąć. - Nowy patch do Preya naprawia uszkodzone zapisy gry - wiadomość - 2017-05-14
Uszkodzenie zapis po kilkunastu godzinach zabawy to potwornie frustrująca sprawa. Na szczęście wraz z najnowszym patchem ten problem powinien zniknąć.

To najważniejsza funkcja nowego patcha, ale bynajmniej nie jedyna. Poprawki obejmują m.in. okazjonalnie znikające wskaźniki celu oraz błędy podczas hakowania czy korzystania z działka LEPIK. Łatka lepiej dopasowuje też poziomy oprawy audio. Wreszcie patch v1.2 nieco utrudni zabawę graczom, zapewniając, że jeśli w danej lokacji znajduje się obcy zwany Koszmarem, automatycznie zacznie on poszukiwania naszej postaci. Aktualizacja uniemożliwia także wykorzystywanie błędu podczas recyclingu, który pozwalał na pozyskiwanie nieskończonych materiałów. Lista poprawek nie jest więc szczególnie długa i z pewnością doczekamy się kolejnych patchów do Preya, na razie jednak najważniejsze jest to, że zniknął problem z zapisami gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Prey
  2. Recenzja gry Prey – Bio(System)Shock, czyli eksperyment udany