Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 maja 2017, 17:05

autor: Adrian Werner

Pro Evolution Soccer 2017 - mobilna odsłona serii ukaże się w tym miesiącu

Firma Konami ogłosiła, że mobilna wersja Pro Evolution Soccer 2017 ukaże się jeszcze w tym miesiącu. Produkcja już od kilku miesięcy znajduje się w fazie otwartych testów, zarówno na iOS, jak i Androidzie.

Pełna wersja zadebiutuje już wkrótce. - Pro Evolution Soccer 2017 - mobilna odsłona serii ukaże się w tym miesiącu - wiadomość - 2017-05-16
Pełna wersja zadebiutuje już wkrótce.
MOBILNY PES 2017 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Konami
  2. Gatunek: gra piłkarska
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Data premiery: maj 2017 r.
  5. Model biznesowy: free-to-play

Firma Konami poinformowała, że tym miesiącu do dystrybucji trafi pełna wersja mobilnej gry piłkarskiej Pro Evolution Soccer 2017. W planach są wydania na systemy iOS i Android. Na obu platformach produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Wczesna edycja już od wielu miesięcy jest dostępna w ramach tzw. soft-launchu i w testach mogą wziąć udział także Polacy. Zainteresowani powinni udać się na serwisy App Store i Google Play, choć należy pamiętać, że udostępnione tam wersje są jeszcze w wielu aspektach niedopracowane.

Tytuł gry jest taki sam jak zeszłorocznej odsłony serii wydanej na pecety oraz konsole. W przeciwieństwie do większości tego typu przypadków nie mamy do czynienia z zupełnie odrębną produkcją. Nie jest to niestety również czysty port. Zamiast tego dostaniemy okrojoną wersję pierwowzoru, oferującą głownie tryb MyClub. Zaletą tego rozwiązania jest jednak to, że silnik odpowiedzialny za rozgrywkę został zaczerpnięty wprost z wydania na platformy domowe.

W mobilnym Pro Evolution Soccer 2017 znajdziemy oficjalną licencję Ligii Mistrzów UEFA, więc otrzymamy znanych zawodników i kluby. Poza samymi meczami dostępny ma być także prosty moduł trenerski, pozwalający na werbowanie zawodników.

Wszystkim tym będziemy się mogli bawić samotnie lub w trybie multiplayer. Wieloosobowa rywalizacja ma mieć klasyczną postać znaną z konsol i pecetów, co oznacza, że będziemy na żywo walczyli z innymi graczami przez Internet.

Wrażenia z wersji testowej na razie są trochę mieszane. Gracze chwalą sobie dopracowaną mechanikę meczów, a narzekają na zbyt agresywny model free-to-play oraz kilka ostatnich patchy, które w ich opinii mocno zaszkodziły grze. Pozostaje mieć nadzieję, że te problemy zostaną naprawione przed premierą pełnego wydania.

  1. Oficjalna strona gry