Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2019, 22:21

Nowy Legion Samobójców będzie rebootem

Nadchodzący film nazywany do tej pory Legionem Samobójców 2 nie będzie kontynuacją produkcji wydanej w 2016 roku. Peter Safran – producent z DC Comics – potwierdził ten fakt w czasie udzielonego niedawno wywiadu dla portalu Joblo.

Zamiast Legionu Samobójców 2 będzie reboot. - Nowy Legion Samobójców będzie rebootem - wiadomość - 2019-03-18
Zamiast Legionu Samobójców 2 będzie reboot.

Ostatnio pojawia się coraz więcej informacji odnośnie najnowszej części Legionu Samobójców. Wiadomo, że ma zadebiutować 6 sierpnia 2021 roku, a w roli Deadshota – płatnego zabójcy z Gotham City – zamiast Willa Smitha zobaczymy prawdopodobnie Idrisa Elbę. Teraz dowiadujemy się, że produkcja ta nie będzie sequelem, a rebootem.

Informacji tej udzielił producent DC Comics odpowiedzialny między innymi za Aquamana – Peter Safran. W krótkim wywiadzie dla portalu Joblo powiedział on, że „nie należy nazywać nadchodzącego filmu Legionem Samobójców 2, ponieważ jest to totalny restart.” Zapewnił także, że ekipa postara się wypełnić wizję Jamesa Gunna, który w nadchodzącej produkcji spod szyldu DC Comics pełni rolę scenarzysty.

W czasie wywiadu Peter Safran potwierdził także, że James Gunn wrócił na stanowisko reżysera nadchodzącej części Strażników Galaktyki, jednak na chwilę obecną jego priorytetem jest Legion Samobójców.

Warto przypomnieć, że pierwszy Legion Samobójców zadebiutował w kinach 1 sierpnia 2016 roku. Produkcja od DC Comics opowiada o grupie skazańców, którzy w zamian za skrócenie wyroku podejmują się ryzykownej misji. Film spotkał się ze stosunkowo chłodnym odbiorem. Na chwilę obecną w serwisie Metacritic posiada on średnią ocen na poziomie czterdziestu punktów na sto.