Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2013, 09:55

autor: Szymon "Hed" Liebert

Nowy film z Wasteland 2 pokazuje kilkanaście minut rozgrywki [news zaktualizowany]

W końcu możemy zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądała gra Wasteland 2, sfinansowana jakiś czas temu na Kickstarterze. Produkcję pokazano w kilkunastominutowym materiale z narracją jednego z deweloperów ze studia inXile Entertainment.

Aktualizacja: Mając na uwadze duże zainteresowanie grą, przygotowaliśmy polską wersję materiału pokazującego Wasteland 2 w akcji. Od teraz możecie oglądać film z napisami – wystarczy wybrać odpowiednią opcję z menu naszego playera.

Wasteland 2 pokazany w nowym filmie – kilkanaście minut rozgrywki. - Nowy film z Wasteland 2 pokazuje kilkanaście minut rozgrywki [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-02-11
Wasteland 2 pokazany w nowym filmie – kilkanaście minut rozgrywki.

Studio inXile Entertainment opublikowało nowy film z gry Wasteland 2, tym razem zawierający pełnoprawny, kilkunastominutowy fragment rozgrywki. Wideo pokazuje aktualny stan prac nad produkcją, którą sfinansowaną na Kickstarterze w głośnej akcji. Wygląda na to, że fundatorzy tego projektu otrzymają dokładnie to, czego chcieli. Już teraz Wasteland 2 kojarzy się z klasycznymi odsłonami serii Fallout – to taktyczna produkcja RPG z gęstym klimatem.

Film zawiera dwa zasadnicze segmenty. Pierwszy to radiowy przekaz składający się z wypowiedzi kilku postaci z uniwersum Wasteland. W okolicach trzeciej minuty zaczyna się właściwa część materiału, w której rozgrywkę pokazuje Chris Keenan, jeden z producentów. Deweloper odwiedza ze swoją drużyną centrum agrokulturalne i omawia poszczególne elementy gry, w tym system walki, interfejs, umiejętności postaci oraz sposób prowadzenia dialogów.

Wasteland 2 to postapokaliptyczna gra RPG z systemem rozgrywanym na tury. Produkcja jest kontynuacją klasycznej serii, z której zrodził się Fallout. Brian Fargo, autor pierwowzoru, chciał powrócić do tego tematu od lat, ale nie potrafił zainteresować nim wydawców. Z pomocą przyszli sami fani, którzy sfinansowali projekt w zbiórce społecznościowej.

  1. Oficjalna strona Wasteland 2