Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 lutego 2023, 17:29

Nowy film o Batmanie budzi wiele pytań i wątpliwości wśród fanów

Plany Jamesa Gunna oraz Petera Safrana dotyczące Batmana sprawiły, że fani DC Universe zaczęli się gubić. Spowodowała to rosnąca liczba aktorów grających Bruce’a Wayne’a. Poza tym widzów dziwi wybór Damiana Wayne’a na Robina.

Źródło fot. Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera; reż. Zack Snyder; Warner Bros. Pictures; 2021
i

Przyszłość DCU w rękach Jamesa Gunna i Petera Safrana zapowiada się solidnie. Panowie przedstawili sporą listę produkcji, których fani mogą spodziewać się w najbliższych latach. Szczególną uwagę przykuły dwa widowiska i oba dotyczą Batmana: The Batman 2 z Robertem Pattinsonem oraz The Brave and the Bold. Do drugiego filmu ma zostać zatrudniony całkowicie nowy aktor, który wcieli się w Batmana.

Zatem nie zobaczymy tam ani Roberta Pattinsona, ani Bena Afflecka. To rodzi pytanie, jak fani będą mieli odnaleźć się w całym uniwersum, gdy będzie kilku odtwórców Bruce’a Wayne’a. Przemyślenia pojawiły się również w sprawie Robina. Będzie nim Damian Wayne, co oznacza, że w uniwersum nastąpi dosyć spory przeskok czasowy, przez który zostaną pominięci Dick Grayson, Jason Todd oraz Tim Drake. Swoje wątpliwości fani przedstawili na Twitterze:

Publiczność nie będzie wiedziała, o co chodzi lol. Ben Affleck jest Batmanem? Nie. Robert Pattison jest Batmanem? Tak, ale nie w tym uniwersum. Czyli zmieniają aktora? Nie, to reboot. Ale Aquaman i Flash pozostają ci sami? Większość osób nawet nie będzie wiedziała, że The Brave and The Bold jest o Batmanie – lewis in my Babylon era.

Wciąż nie rozumiem, dlaczego musieliście zastąpić Cavilla i Afflecka? I planujecie zostawić lub zastąpić Gal Gadot? Oni wszyscy świetnie wpasowaliby się w te nowe historie. Zwłaszcza Affleck w The Brave and The Bold, gdzie Batman ma syna – Wesley.

Mniej zaznajomiona z uniwersum widownia nie będzie miała problemów, żeby odnaleźć się w obu filmach z Batmanem (The Batman 2 i The Brave and The Bold)? Nie wspominając o Michaelu Keatonie oraz Benie Afflecku, którzy mogą pojawić się we FlashuMatt Martin.

Nie mogę przestać myśleć o nowych zapowiedziach DC. Czyli The Brave and The Bold będzie wprowadzeniem do rodziny Batmana. Żeby przejść do Damiana musimy założyć, iż Bruce już miał za partnerów Dicka, Jasona oraz Tima. Jak stary będzie Bruce? Wiek Afflecka wydaje się być odpowiedni – CanWeGetSomeToast.

Jeśli zaczynacie z Damianem jako Robinem, to oznacza, że Batman jest już starszy i jego rodzina zbudowana. W takim razie dlaczego Ben Affleck nie może powrócić jako Batman w The Brave and The Bold? – JC.

Spodobało mi się wszystko. Za wyjątkiem tego, że Damian jest zaangażowany w projekt o Batmanie. Nie interesuje mnie odświeżony Batman z „tatusiem nietoperzem” i Damianem, który będzie jedynym Robinem, jakiego pozna nieznająca komiksów publiczność. To okropny pomysł. Nieznośny Robin jest do bani – sui generis.

Zrobią na mnie wrażenie, jeśli naprawdę będą na tyle odważni, żeby zrobić aktorską ekranizację z 10-letnim zabójcą, Damianem. Nie spodziewałem się, że to kiedyś nastąpi... – Mothman.

Wiem już, że będą mieli kogoś, kto nie jest Robertem Pattinsonem, w roli Batmana i to jest do bani – Steph.

Jak widać, ze strony fanów pojawiły się pewne istotne pytania. Prawdopodobnie Gunn oraz Safran odniosą się do nich i przedstawią szczegóły dotyczące produkcji z Batmanem. Na wyjaśnienia trzeba jednak jeszcze zaczekać.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej