Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2021, 19:43

autor: EnVakker

Nowy Battlefield powstaje pod okiem DICE LA i byłego szefa Respawn Entertainment

Justin Wiebe, jeden z dyrektorów studia DICE LA, potwierdził, że oddział w Los Angeles zajmuje się obecnie pracą nad nowym Battlefieldem. Zagadką pozostaje, czy chodzi o część oznaczoną numerem 6, czy o inną produkcję.

Starszy dyrektor ds. projektu w DICE LA Justin Wiebe, który na Twitterze określa się jako „przynoszący nieco „Szaleństwa” do marki Battlefield”, zabawił się ostatnio ze swoimi fanami w zgadywankę: nad jaką grą pracuje obecnie studio w Los Angeles? Padały różne propozycje, aż w końcu komuś udało się zgadnąć: Battlefield. Justin Wiebe nie kryje swojej fascynacji serią strzelanek:

To niesamowite, móc pracować nad grą, w której zakochałem się prawie 20 lat temu! Sanboxowa rozgrywka w 1942 (chodzi o grę Battlefield 1942 wydaną w 2002 roku, przyp. tłum.) była po prostu niesamowita jak na swój czas. Czekam na wasze komentarze, za co pokochaliście BF i na co macie nadzieję w przyszłości serii.

Nowy Battlefield powstaje pod okiem DICE LA i byłego szefa Respawn Entertainment - ilustracja #1
Battlefield 1942. Od tamtego czasu sporo się zmieniło…

Nie wiemy niestety, czy chodzi o nadchodzącego Battlefielda 6, na którego oficjalną zapowiedź czekamy obecnie z niecierpliwością, czy o całkowicie nową grę należącą do wojennej marki. Na to drugie mógłby wskazywać fakt, że rok temu na czele oddziału DICE w Los Angeles stanął Vince Zampella, posiadający doświadczenie m.in. na stanowisku prezesa Respawn Entertainment. Obsadzenie Zampelli w nowej roli miało służyć usamodzielnieniu zespołu z Miasta Aniołów - z pomocniczego miał on zmienić się w samowystarczalne studio produkcyjne. Już wówczas donoszono, że DICE LA pracuje nad nową, niezapowiedzianą grą.

Nowy Battlefield powstaje pod okiem DICE LA i byłego szefa Respawn Entertainment - ilustracja #2
Battlefield 3 do dziś jest wspominany bardzo ciepło przez wielu graczy.

Istnieje także możliwość, że Battlefield powstający w Los Angeles to jakiś dodatkowy tryb do szóstej części serii - może battle royale albo seria misji kooperacyjnych na wzór tych z trójki? Możliwości jest wiele, zważywszy na plotki, że Battlefield 6 będzie grą częściowo free-to-play, z podziałem na sezony i systemem przepustek. Mówi się też o możliwych inspiracjach kultową częścią trzecią. Na pewno nie należy się obawiać o jakość tworzonej treści – DICE LA ma ogromne doświadczenie w pracy nad serią Battlefield.