Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2015, 20:30

autor: Draug

Nowe Call of Duty z kolejnym teaserem – Black Ops III potwierdzone [Aktualizacja]

W sieci pojawił się kolejny teaser trailer zapowiadający nową odsłonę serii Call of Duty. Wynika z niego, że tej jesieni studio Treyarch wypuści Black Ops III, tak jak sugerowały wczorajsze doniesienia. Filmik zdradza też, że oficjalne ujawnienie gry ma nastąpić 26 kwietnia. [Aktualizacja: Firma Activision potwierdziła przypuszczenia]

Aktualizacja: Firma Activision oficjalnie potwierdziła, że studio Treyarch wypuści tej jesieni Call of Duty: Black Ops III. Tak jak ubiegłoroczne Advanced Warfare, będzie to gra stworzona w trzyletnim cyklu produkcyjnym. Niestety, nie dowiedzieliśmy się niczego więcej na temat nowo zapowiedzianego tytułu – ujawnienie konkretów nastąpi 26 kwietnia.

Mamy kolejną poszlakę zbliżającą nas do rozwiązania zagadki pod tytułem: „Czym będzie tegoroczna odsłona Call of Duty?” Po wczorajszym zamieszaniu wywołanym świeżą aktualizacją do Black Ops II, w sieci pojawił się nowy teaser trailer, tym razem trwający nieco ponad minutę (znajdziecie go powyżej). Wniosek z jego obejrzenia jest jeden: najwyraźniej tej jesieni studio Treyarch rzeczywiście wypuści na rynek Black Ops III. Dowodów jest aż nadto – począwszy od tytułu filmu (#BackInBlack), poprzez kształt ludzkiej sylwetki, w którą układają się znaki w 0:42 (jakże podobny do tego, co widniało na okładce pierwszego Black Ops), aż po płomienną rzymską trójkę na końcu. Znamienne są też słowa padające na początku trailera: „The numbers, Mason” – to prawdopodobnie bezpośrednie nawiązanie do sceny rozpoczynającej Call of Duty: Black Ops.

Wygląda na to, że World at War 2 jednak nie będzie kolejną odsłoną Call of Duty... - Nowe Call of Duty z kolejnym teaserem – Black Ops III potwierdzone [Aktualizacja] - wiadomość - 2015-04-09
Wygląda na to, że World at War 2 jednak nie będzie kolejną odsłoną Call of Duty...

Najważniejsza jest tu jednak data wieńcząca zwiastun – okazuje się, że ujawnienie kolejnej odsłony przebojowej serii strzelanek wydawanych przez Activision ma nastąpić 26 kwietnia bieżącego roku. Co ciekawe, jeszcze wczoraj byliśmy przekonani, że dojdzie do tego 4 maja. Czyżby zatem informacja zakodowana alfabetem Morse’a na tajemniczej grafice z rzymską dwójką sprzed kilkunastu tygodni była podpuchą albo odnosiła się do czegoś zupełnie innego? Na razie nie sposób udzielić odpowiedzi na to pytanie, ale wszystkie tajemnice powinny zostać odsłonięte w ciągu niecałego miesiąca.