Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2015, 12:15

autor: Draug

Call of Duty: Black Ops III zapowiedziane w Black Ops II?

Studio Treyarch wypuściło niedawno nową aktualizację do Call of Duty: Black Ops II. Umieszcza ona na plakatach wewnątrz gry kody serwisu Snapchat do zeskanowania, pozwalające uzyskać dostęp do króciutkiego filmu, który można potraktować jako formę zapowiedzi Black Ops III.

Wydane w 2012 roku Call of Duty: Black Ops II doczekało się ostatnio jeszcze jednej aktualizacji. Spostrzegawczy gracze – z YouTuberem o ksywce Dritft0r na czele – zauważyli, że na wybranych mapach na plakatach pojawiły się dziwne obiekty, stanowiące odpowiednik kodów QR serwisu Snapchat. Po ich zeskanowaniu smartfonem użytkownik otrzymuje zaproszenie do znajomych ze strony niejakiego callofduty, który to profil udostępnia pewien interesujący, choć trwający zaledwie 10 sekund filmik. Widzimy na nim mrugające oko, które następnie zastępuje rzut na las skąpany w rozproszonych promieniach słońca, a na koniec ulega zamianie na widok samotnego drzewa pośród śnieżnego pustkowia – obrazom tym towarzyszy zaś głos narratora, mówiący: „Słuchaj tylko mojego głosu” (materiał wideo możecie zobaczyć tutaj). Co to ma wspólnego z jakąkolwiek grą? Nagranie przypomina zabiegi stosowane w kampanii w poprzednich grach z podserii Black Ops – stąd wniosek, że omawiany filmik stanowi zawoalowaną zapowiedź Call of Duty: Black Ops III. Wydaje się to tym bardziej prawdopodobne, że tegoroczną odsłonę Call of Duty przygotowuje studio Treyarch – twórcy wspomnianego podcyklu.

Deweloperzy robią się coraz bardziej przewrotni w skrytym zapowiadaniu swoich gier... - Call of Duty: Black Ops III zapowiedziane w Black Ops II? - wiadomość - 2015-04-08
Deweloperzy robią się coraz bardziej przewrotni w skrytym zapowiadaniu swoich gier...

Przypomnijmy, że do tej pory plotki sugerowały, iż najnowszą grą z omawianej serii będzie kontynuacja World at War (innego dzieła Treyarch). Dzisiejsze rewelacje wydają się jednak nieco bardziej wiarygodne... jeśli tylko interpretacja filmu jest właściwa. Jedno jest pewne – nie będziemy trzymani w niepewności zbyt długo, bowiem oficjalna zapowiedź nowego Call of Duty ma nastąpić 4 maja o godzinie 19:00.