Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2019, 12:48

autor: Aquma

Nowa Zelda w produkcji w studiu Monolith Soft

Ogłoszenia rekrutacyjne zamieszczone na stronie studia Monolith Soft (twórców Xenoblade) sugerują, że deweloperzy pracują nad nowym tytułem z serii The Legend of Zelda.

Nowa Zelda w produkcji. - Nowa Zelda w produkcji w studiu Monolith Soft - wiadomość - 2019-03-28
Nowa Zelda w produkcji.

Wygląda na to, że studio Monolith Soft – twórcy serii jRPG Xenoblade – pracuje nad kolejną częścią cyklu The Legend of Zelda. Użytkownicy forum ResetEra dotarli do ogłoszeń rekrutacyjnych, które zostały zamieszczone na stronie dewelopera. Poszukiwani są programiści, artyści techniczni oraz pracownicy wsparcia.

Warto odnotować, że firma Monolith Soft posiada obecnie trzy zespoły deweloperskie, zlokalizowane w Tokio, Kioto oraz Iidabashi. Jeden z nich z pewnością pracuje nad innym projektem – tzw. „produkcją 1”, która może, ale nie musi, być kolejną częścią serii Xenoblade. Nowa Zelda to tzw. „produkcja 2” i spekuluje się, że pracuje nad nią studio z Tokio (nie są to jednak informacje potwierdzone).

Co ciekawe, forumowicze ResetEry odnotowują, że wymagania wobec poszukiwanych kandydatów są bardzo zbieżne z tymi, które pojawiły się przy okazji rekrutacji do pracy nad tajemniczą grą w klimatach fantasy, której grafiki koncepcyjne zaprezentowano w sierpniu 2017 r. Jak pamiętamy, miał to być tytuł odbiegający od tego, z czego znamy tę firmę…

Warto odnotować, że tokijski oddział Monolith Soft w przeszłości pomagał w pracy nad projektem gry i lokacji doskonale przyjętej, ostatniej odsłony cyklu Legend of Zelda, czyli Breath of the Wild. Deweloperzy mają więc doświadczenie z tą marką. Z pewnością nie można im też odmówić wiedzy o szerzej pojmowanym gatunku RPG (studio zostało założone w 1999 roku i można w nim znaleźć ludzi, którzy zajmowali się m.in. serią Final Fantasy czy Xenogears).

Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne informacje o nowej Zeldzie. Na ten moment pewne są jedynie dwie rzeczy – gra powstaje i trafi na platformę Nintendo (zarówno marka, jak i studio Monolith Soft są własnością tej firmy).

  1. Monolith Soft – strona oficjalna
  2. Nintendo – strona oficjalna