Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2024, 15:50

Nowa kosmiczna strategia sprawia wrażenie, że Factorio wcale nie jest bardzo skomplikowane. Final Factory zadebiutuje lada dzień

Strategia Final Factory to dzieło skrojone pod entuzjastów budowania fabryk, wprowadzania automatyzacji oraz eksplorowania kosmosu. Produkcja w tym miesiącu zadebiutuje na Steamie.

Źródło fot. Never Games.
i

Fani strategii pokroju Factorio powinni zwrócić uwagę na nadchodzące dzieło studia Never Games. Mowa o Final Factoryprodukcji science fiction tworzonej z myślą o miłośnikach budowania ogromnej, samowystarczalnej fabryki. Interesujący tytuł już 9 kwietnia zadebiutuje na Steamie w ramach wczesnego dostępu.

Naszym głównym zadaniem w Final Factory będzie wydobywanie kosmicznych minerałów, co równoznaczne jest ze znacznym eksploatowaniem dostępnych złóż. Zabawę zaczynamy od niewielkiego statku, który w szybkim tempie zmienia się w szereg placówek, mających różne cele. Dzięki możliwości zainstalowania w nich silników rakietowych bez problemu eksplorujemy proceduralnie generowany wszechświat, nie porzucając żadnego z kompleksów.

Produkcja ma wymagać racjonalnego zarządzania zasobami, prowadzenia badań nad nowymi technologiami oraz wdrażania automatyzacji (p.. z pomocą odpowiednio zaprogramowanych botów). Wszystko po to, by stworzyć świetnie prosperującą fabrykę z doskonałym planem logistycznym.

Po rozbudowaniu flota w Final Factory robi kolosalne wrażenie.Źródło: Never Games.

W Final Factory pojawia się także walka – agresywne wydobycie zwraca uwagę obcych ras, które wymierzą przeciwko nam swoje działa. Konieczne będzie więc tworzenie kosmicznych statków bojowych, mogących przechowywać na swoim pokładzie mniejsze jednostki (skojarzenie z Niszczycielem z Gwiezdnych wojen jest zdecydowanie na miejscu). W bezpośrednim starciu przejmiemy nad nimi kontrolę, biorąc udział w rozgrywce inspirowanej bullet hell shooterami. Dla pacyfistów przewidziany został natomiast tryb pozbawiony walki.

Final Factory zapowiada się na bardzo wymagającą strategię, jeśli więc Factorio przestało Wam już sprawiać trudności, pora wyruszyć na podbój kosmosu.

  1. Final Factory – karta gry na Steamie
  2. Final Factory – oficjalna strona gry

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W GRYOnline.pl związany z Newsroomem. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasję przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Nie przepada za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając Newsroom w weekendy, dzięki czemu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej