Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2020, 21:18

autor: Entelarmer

Nowa, darmowa gra twórcy DayZ z trailerem

Dean Hall i studio RocketWerkz ujawnili kooperacyjny survival Icarus. Darmowa produkcja o astronautach wydobywających cenne surowce na obcej planecie otrzymał pierwszy zwiastun.

Nowa, darmowa gra twórcy DayZ z trailerem - ilustracja #1
Survival nie obejdzie się bez łuków, nawet w klimatach science fiction.

Sobotni wieczór upływa nam na trzech kolejnych prezentacjach gier. Po Guerrilla Collective przyszła pora na tegoroczną edycję PC Gaming Show, a jednym z tytułów pokazanych w ramach konferencji okazał się nowy projekt twórcy DayZ, Deana Halla. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Icarus to darmowa gra survivalowa, która postawi na tryb kooperacji. Zapowiedzi towarzyszy teaser trailer, który możecie obejrzeć poniżej.

W grze wcielimy się w astronautów wydobywających cenne surowce na obcej, nieprzyjaznej ludziom planecie. Będziemy więc zapuszczać się na jej powierzchnię, starając się zdobyć jak najwięcej bogactw i uważając na rozmaite niebezpieczeństwa, a następnie będziemy musieli wrócić na orbitę, nim skończą się nam zapasy tlenu. Nie liczcie jednak na wielką pomoc ze strony zaawansowanej technologii rodem z Subnautikii. Owszem, będziemy korzystać z pojazdów i rakiet, ale przydadzą się też prymitywne narzędzia pokroju toporów oraz łuków. Sam twórca wśród inspiracji dla rozgrywki podaje m.in. Kerbal Space Program, MudRunnera, Deep Rock Galactic oraz gry z gatunku battle royale. Icarus zadebiutuje w 2021 roku na nieujawnionych platformach.