Conquest to wymagający, lecz oferujący przy tym masę rozrywki tryb w Northgard. Tutaj znajdziecie porady, dzięki którym uda Wam się pokonać wiążące się z nim wyzwania.
Conquest to dodatkowy tryb w Northgard, który został wprowadzony do gry w ramach aktualizacji jeszcze w 2019 roku. Oferuje on dodatkowe wyzwanie dla graczy, którzy mieli już okazję przejść zwykłą kampanię oraz rozegrać masę standardowych potyczek.
Tryb ten potrafi być przy tym bardzo wymagający. Często rzuca bowiem graczy naprzeciw przeważających sił wroga. Warto więc pamiętać o kilku kluczowych poradach, dzięki którym Wasze szanse na sukces ulegną znacznej poprawie.
Conquest to tryb idealny do wielokrotnego przechodzenia. Możemy ukończyć go każdym z dostępnych klanów (łącznie jest ich 14), a przy tym zestaw wiążących się z nim misji jest po części generowany losowo.
Będziecie musieli rozegrać 3 stałe misje związane z wybraną przez Was frakcją oraz przynajmniej 4 z 8 bitew dobranych losowo z puli 27 rozmaitych starć. Wszystkie misje wiążą się przy tym z określonymi zasadami, które dodatkowo modyfikują grę.
Ponadto w trakcie rozgrywki korzystać będziecie z przysługujących Wam łask (Favors), które dzielą się na dwie kategorie. Trzy będą modyfikatorami powiązanymi z wybranym przez Was klanem. Resztę będziecie mogli dobierać samodzielnie przed rozpoczęciem poszczególnych misji.
Warto też wspomnieć, że Conquest możecie rozgrywać w co-opie razem ze znajomym. Oznacza to jednak dwukrotne zwiększenie liczby przeciwników w trakcie potyczek.
Rozpoczynając swój pierwszy Conquest w Northgard musicie wiedzieć, że będzie to naprawdę spore wyzwanie. Wasze szanse na sukces będą jednak większe jeśli będziecie pamiętać o kilku ważnych poradach. Ich listę znajdziecie poniżej.
Trzymając się tych porad i stosując wszystkie zdobyte do tej pory umiejętności gry w Northgard powinniście bez problemu poradzić sobie z Conquestem. Mimo to lepiej, żebyście zaczęli od gry na niskim poziomie trudności. Może to uderzać w Waszą dumę, lecz pamiętajcie, że tryb ten naprawdę potrafi dać w kość.
GRYOnline
Gracze
Steam
1

Autor: Przemysław Dygas
Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.