Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 sierpnia 2022, 15:57

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Zobacz porywający zwiastun serialu Star Wars: Andor

Do sieci trafił zwiastun długo wyczekiwanego serialu Gwiezdne Wojny: Andor. Nadchodzące widowisko zostało stworzone z iście kinowym rozmachem. Niestety premiera produkcji zostanie nieco opóźniona.

Gwiezdne Wojny: Andor- materiały promocyjne/ Disney.

Fani gwiezdnej serii, którym spodobało się widowisko Łotr 1, będą w siódmym niebie. Nadchodzący serial Andor zapowiada się na dzieło o podobnym rozmachu, co produkcja z Felicity Jones w roli głównej. Wiele osób ucieszy zapewne fakt, że w obrazie, który zadebiutuje już niedługo na platformie Disney+, ponownie zobaczymy Foresta Whitakera jako Sawa Gerrerę. Poniżej możecie zobaczyć oszałamiający zwiastun historii Cassiana Andora.

Twórca serialu, Tony Gilroy, który napisał również scenariusz do Rogue One, ujawnił, że 12-odcinkowy pierwszy sezon będzie rozgrywał się na przestrzeni jednego roku. Natomiast potwierdzona druga seria będzie obejmowała kolejne cztery lata prowadzące do historii znanej z Łotra 1.

Serial skupia się na Cassianie Andorze – szpiegu Rebelii, który finalnie poświęcił się wraz z Jyn Erso i ich oddziałem, aby wykraść plany Gwiazdy Śmierci – umożliwiając Luke’owi Skywalkerowi zadanie zabójczego ciosu Imperium w Nowej nadziei.

Co ważne, produkcja ma imponującą ekipę scenarzystów, na czele ze wspomnianym Tonym Gilroyem, który pracował przy trylogii przygód Jasona Bourne'a oraz był nominowany do Oscara za Michaela Claytona. Oprócz niego nad widowiskiem trzymali pieczę m.in. Dan Gilroy (nominacja do Oscara za scenariusz filmu Wolny strzelec) czy Beau Willimon (twórca i scenarzysta House of Cards).

Warto dodać, że równie imponująco prezentuje się obsada serialu Gwiezdne wojny: Andor. O wielkie emocje na małym ekranie zadbają takie gwiazdy jak Diego Luna, Stellan Skarsgard, Genevieve O'Reilly czy Forest Whitaker.

Niestety, wraz z prezentacją zwiastuna ogłoszono również opóźnienie premiery. Nastąpi ona dopiero 21 września (pierwotnie serial miał zadebiutować na Disney+ 31 sierpnia).

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej