Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2016, 21:40

NiOh - świeży zwiastun (aktualizacja: długość gry i ulepszenia dla PS4 Pro)

Studio Team Ninja wykorzystało galę PlayStation Exerience do pokazania najnowszego zwiastuna NiOh, czyli gry akcji o ekstremalnym poziomie trudności, która ukaże się w lutym przyszłego roku.

Aktualizacja: Po głównej gali zorganizowano wywiad jednym z deweloperów, podczas którego podzielił się on kilkoma dodatkowymi informacjami. Dowiedzieliśmy się, że przejście gry powinno zająć około 70 godzin, co jest liczbą znacznie większą niż się spodziewaliśmy.

Ponadto potwierdzono, że gra dostanie ulepszenia graficzne na PlayStation 4 Pro. Posiadacze tej konsoli wybiorą między trybem filmowym z rozdzielczością 4K i 30 klatkami na sekundę oraz trybem akcji z 1080p i 60 klatkami na sekundę.

Śledząc PlayStation Experience wszyscy ekscytujemy się zapowiedziami nieujawnionych wcześniej produkcji. Impreza ta przyniosła jednak również sporo ciekawych materiałów video ze znanych już tytułów. Wśród nich znalazła się obiecująca gra akcji NiOh, którą mogliśmy podziwiać na nowym zwiastunie.

NiOh budzi zainteresowanie głównie z powodu osób jego twórców. Projekt powstaje bowiem w japońskim studiu Team Ninja, mającym na koncie takie serie jak Dead Or Alive czy Ninja Gaiden. Zwłaszcza ten drugi cykl pokazał, że zespół potrafi tworzyć wyśmienite gry akcji z rozbudowanymi systemami walki, więc fani liczą, że najnowsze dzieło autorów zaoferuje podobne atrakcje.

Kilka miesięcy temu studio Team Ninja udostępniło krótkie demo gry i wrażenia z niego były dosyć pozytywne. Oferowało ono ciekawy system potyczek, przekonujący klimat oraz przede wszystkim ekstremalnie wysoki poziom trudności, przy którym blednie nawet seria Dark Souls.

NiOh - świeży zwiastun (aktualizacja: długość gry i ulepszenia dla PS4 Pro) - ilustracja #2

Tym, co budziło największe obawy w demie, był stan techniczny. Grafika nie powalała na kolana, zwłaszcza pod względem jakości tekstur. Najważniejszym problemem była jednak mała płynność. Seria Ninja Gaiden stawiała na 60 klatek na sekundę i wychodziło jej to na dobre, więc mamy nadzieję, że w przypadku NiOh będzie podobnie. Oczywiście, wersja demonstracyjna była wczesna, więc niedociągnięcia techniczne i słabą grafikę trudno było uznać za wielkie zaskoczenie. Warto dodać, że autorzy zamierzają pozwolić graczom na wybranie pomiędzy 60 klatkami i rozdzielczością 720p, a 30 klatkami i 1080p.

Przypomnijmy na koniec, że NiOh zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 9 lutego przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry