Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2014, 11:41

autor: Góral

Nintendo wydawcą 17 z 19 najlepszych gier na konsole obecnej generacji

Scott Moffitt, szef ds. marketingu i sprzedaży w firmie Nintendo, podczas ostatniego wywiadu zwrócił uwagę na ciekawą sytuację. Otóż ujawnił on, że na 19 najwyżej ocenianych gier dostępnych na obecnych konsolach (średnia mediów w serwisie Metacritic min. 85 punktów, uzupełniana przez ocenę użytkowników min. 8,5 punktów), aż 17 wydał właśnie japoński koncern.

Scott Moffitt, szef ds. marketingu i sprzedaży w firmie Nintendo, wyjawił podczas ostatniego wywiadu, że spośród wszystkich gier wydanych na „platformy nowe generacji” (tym mianem określono Wii U, Xboksa One, PlayStation 4 i najnowsze handheldy) tylko 19 udało się uzyskać średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 85 punktów i ocenę użytkowników 8,5 lub wyższą. Niby nic szczególnego, ale aż 17 takich produkcji pochodzi od Nintendo. Sytuację wyjaśniono odpowiadając na pytanie dotyczące różnic pomiędzy klientami japońskiej firmy, a Sony i Microsoftu.

„Są między nimi podobieństwa i różnice. Nasi fani doceniają fakt, że wypuszczamy wysokiej jakości tytuły i staramy się być innowacyjni we wszystkim, co robimy. Staramy się być inni. Naszymi klientami często są całe rodziny z dziećmi, ale nie tylko. Podstawą są pasjonaci Nintendo, fani w wieku powyżej dwudziestu i trzydziestu lat, którzy dorastali z naszymi grami” – stwierdził Moffitt.

Super Smash Bros. to jedna z najlepszych gier na Wii U. - Nintendo wydawcą 17 z 19 najlepszych gier na konsole obecnej generacji - wiadomość - 2014-12-03
Super Smash Bros. to jedna z najlepszych gier na Wii U.

Przeczesując zasoby serwisu Metacritic, faktycznie widać, że Nintendo tworzy produkcje, które podobają się zarówno krytykom, jak i samym graczom. Wśród wysoko ocenianych produkcji znajdują się m.in.:

To gry z pierwszej piątki produkcji przeznaczonych na Wii U wydane przez Nintendo. W ramach porównania, w przypadku PlayStation 4 tylko The Last of Us: Remastered może się pochwalić średnią ocen mediów powyżej 85 punktów i oceną użytkowników min. 8,5. Natomiast na Xboksie One żadna gra nie spełnia tych wymagań.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.