Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2014, 11:41

autor: Góral

Nintendo wydawcą 17 z 19 najlepszych gier na konsole obecnej generacji

Scott Moffitt, szef ds. marketingu i sprzedaży w firmie Nintendo, podczas ostatniego wywiadu zwrócił uwagę na ciekawą sytuację. Otóż ujawnił on, że na 19 najwyżej ocenianych gier dostępnych na obecnych konsolach (średnia mediów w serwisie Metacritic min. 85 punktów, uzupełniana przez ocenę użytkowników min. 8,5 punktów), aż 17 wydał właśnie japoński koncern.

Scott Moffitt, szef ds. marketingu i sprzedaży w firmie Nintendo, wyjawił podczas ostatniego wywiadu, że spośród wszystkich gier wydanych na „platformy nowe generacji” (tym mianem określono Wii U, Xboksa One, PlayStation 4 i najnowsze handheldy) tylko 19 udało się uzyskać średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 85 punktów i ocenę użytkowników 8,5 lub wyższą. Niby nic szczególnego, ale aż 17 takich produkcji pochodzi od Nintendo. Sytuację wyjaśniono odpowiadając na pytanie dotyczące różnic pomiędzy klientami japońskiej firmy, a Sony i Microsoftu.

„Są między nimi podobieństwa i różnice. Nasi fani doceniają fakt, że wypuszczamy wysokiej jakości tytuły i staramy się być innowacyjni we wszystkim, co robimy. Staramy się być inni. Naszymi klientami często są całe rodziny z dziećmi, ale nie tylko. Podstawą są pasjonaci Nintendo, fani w wieku powyżej dwudziestu i trzydziestu lat, którzy dorastali z naszymi grami” – stwierdził Moffitt.

Super Smash Bros. to jedna z najlepszych gier na Wii U. - Nintendo wydawcą 17 z 19 najlepszych gier na konsole obecnej generacji - wiadomość - 2014-12-03
Super Smash Bros. to jedna z najlepszych gier na Wii U.

Przeczesując zasoby serwisu Metacritic, faktycznie widać, że Nintendo tworzy produkcje, które podobają się zarówno krytykom, jak i samym graczom. Wśród wysoko ocenianych produkcji znajdują się m.in.:

To gry z pierwszej piątki produkcji przeznaczonych na Wii U wydane przez Nintendo. W ramach porównania, w przypadku PlayStation 4 tylko The Last of Us: Remastered może się pochwalić średnią ocen mediów powyżej 85 punktów i oceną użytkowników min. 8,5. Natomiast na Xboksie One żadna gra nie spełnia tych wymagań.