Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2020, 17:27

autor: aadamus

Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema

Z okazji 99. urodzin Stanisława Lema zapowiedziano grę Niezwyciężony, inspirowaną powieścią science fiction o tym samym tytule. Za jej opracowanie odpowiada debiutujące studio Starward Industries.

Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema - ilustracja #1
Powieść Lema doczeka się własnej gry.

12 września obchodzono 99. rocznicę urodzin polskiego pisarza science-fiction Stanisława Lema. W związku z tym wydarzeniem debiutujące studio Starward Industries zapowiedziało grę Niezwyciężony, inspirowaną powieścią autora o tym samym tytule. Produkcja ma docelowo trafić na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X w przyszłym roku.

Według zapowiedzi twórców Niezwyciężony ma być pierwszoosobowym retrofuturystycznym thrillerem. Gra, podobnie jak powieść, ma podkreślić, że człowiek nie powinien zapuszczać się do każdego miejsca we Wszechświecie. Chociaż nie zdradzono szczegółów dotyczących fabuły, to ujawniono jej ogólny zarys. Widomo, że w czasie przygody trafimy na pustynną planetę, na której spotkamy potężne, przypominające pająki roboty. Warto zaznaczyć, że w realiach produkcji nie nastąpiła era cyfrowa. Oznacza to, że każdy wysoko zaawansowany sprzęt, z jakiego będziemy korzystać (w tym skaner otoczenia oraz łazik), bazować będzie na technologii analogowej. Potęgować ma to odprawa graficzna inspirowana stylistyką z czasów Zimnej Wojny.

Motorem napędowym całości ma być nieliniowa fabuła, na której przebieg będą miały wpływ decyzje podejmowane w czasie przygody. Dodatkowo z biegiem historii poznamy również przeszłość kierowanych przez nas kosmonautów.

Starward Industries to niewielkie studio złożone z 12 deweloperów, mających duże doświadczenie w branży gier. Wśród członków grupy znaleźć można osoby, które pracowały nad takimi produkcjami jak Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3 i Dying Light.

Poniżej możecie zapoznać się z grafikami promującymi produkcję:

Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema - ilustracja #2
Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema - ilustracja #3
Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema - ilustracja #4
Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema - ilustracja #5
Niezwyciężony - zapowiedziano grę na podstawie powieści Stanisława Lema - ilustracja #6
  1. Starward Industries – oficjalna strona