filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 listopada 2022, 15:51

autor: Marcin Nic

Niezadowoleni fani Marvela nie akceptują Czarnej Pantery 2 i chcą powrotu T'Challi

Film Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu w końcu zadebiutował. Fani jednak nie są zadowoleni z niektórych aspektów fabularnych produkcji.

Źródło fot. Avengers: Infinity War; Joe i Anthony Russ; Marvel Studios; 2018
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.

Czwarta faza Kinowego Uniwersum Marvela została oficjalnie zakończona. Wszystko za sprawą premiery filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Po raz pierwszy w postać tytułowego bohatera nie wcielił się Chadwick Boseman.

Od czasu śmierci aktora minęły w tym roku dwa lata. Pomimo nawoływań fanów, Marvel niejednokrotnie wspominał, że nie ma zamiaru w najbliższej przyszłość zastępować zmarłego gwiazdora w roli T’Challi. Niezadowoleni z tego powodu fani nawet po premierze nie dali o sobie zapomnieć.

Disney+ kupisz tutaj

Widzowie, którzy mieli okazję zobaczyć najnowsze widowisko z MCU wiedzą już, że postać grana do tej pory przez Chadwicka Bosemana została uśmiercona poza ekranem z powodu choroby, a miano Czarnej Pantery przejęła siostra T’Challi, Shuri.

Poza tym okazało się, że zmarły król Wakandy miał syna z graną przez Lupitę Nyong’o Nakią. I to właśnie takie podejście do fabuły produkcji spowodowało niezadowolenie wśród fanów Kinowego Uniwersum Marvela. Bardzo mocno kwestionowana jest logika przedstawionych wydarzeń.

W związku z powyższym krótko po premierze na Twitterze zaczęło trendować hasło #RecastTchalla, którego użycie miało świadczyć o pragnieniu zmiany aktora wcielającego się w postać T’Challi.

Wyjaśnijcie mi, dlaczego postać z super siłą, szybkością, wytrzymałością i odpornością na choroby, do tego urodzona w najbardziej zaawansowanym technologicznie kraju na świecie umiera? Film ani trochę tego nie tłumaczy – @bronzestruggler.

Czarna Pantera z MCU jest pierwszym superbohaterem, który umiera więcej niż raz w serii. Dla czarnego człowieka jest to obraźliwe. 2,5 razy. W połowie w Czarnej Panterze, raz w Wojnie bez granic, a teraz ponownie w Wakanda w moim sercu. Niesamowicie obraźliwe – EsOnEverything.

MCU nie powinno używać śmierci Chadwicka Bosemana jako punktu w fabule. Dobrą taktyką marketingową jest odniesienie się do naszych emocji. Marvel czerpie korzyści finansowe z naszych emocji, ponieważ dla niektórych z nas pójście do kina jest także okazją do żałoby – justkira.

Powyżej przedstawiliśmy tylko kilka wybranych przykładów, jednak w sieci można znaleźć o wiele więcej komentarzy, nawołujących do ponownego castingu do roli T’Challi. Bez względu na to, co myślą fani MCU, grana przez Letitię Wright Shuri jest teraz Czarną Panterą, a Marvel Studios w najbliższym czasie z pewnością nie będzie tego zmieniać.

Na tę chwilę wydaje się to być przemyślaną decyzją. Gdyby Kevin Feige i spółka zdecydowali się na zmianę aktora wcielającego się w T’Challę, to straciliby szansę na pogodzenie się z utratą jednej z największych postaci MCU.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej