Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2017, 19:07

autor: Vergil

Nietypowe transformacje na nowym materiale wideo z Prey

Najnowsze dzieło Arkane Studios nie daje o sobie zapomnieć. Kolejny materiał wideo przybliża nam nadnaturalne zdolności, jakich od obcej rasy nauczy się Morgan Yu, czyli postać, w którą przyjdzie nam się wcielić.

Im bliżej premiery Prey, tym więcej informacji na temat tej produkcji wychodzi na światło dzienne. Zaledwie kilka dni temu mogliśmy zobaczyć ponad godzinny gameplay z tego obiecująco zapowiadającego się tytułu, a dzisiaj firma Bethesda opublikowała kolejny materiał wideo. Zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej, koncentruje się na jednej z oryginalnych zdolności, jakich nauczy się od Tyfonów Morgan Yu – główny bohater lub bohaterka.

Kubki i krzesła pałające żądzą mordu

Powyższy materiał udowadnia, że pomimo iż wrogo nastawieni obcy nie będą specjalnie przepadać za faszerowaniem ołowiem (zatem strzelba czy choćby pistolet w wielu przypadkach załatwią sprawę), często znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zamiana w jeden z elementów otoczenia. Morgan szybko przejmie bowiem moc jednego z Tyfonów – Mimica – i będzie w stanie transformować się w niemal dowolny obiekt, jaki znajdzie się w jego zasięgu wzroku. Na temat morderczego kubka powiedziano już sporo, toteż tym razem skoncentrujmy się na pełnym agresji czajniczku i na wściekłym pudełku po pizzy...

W Prey skorzystamy między innymi z konwencjonalnej broni. Obcy niezbyt dobrze zniosą faszerowanie ołowiem… - Nietypowe transformacje na nowym materiale wideo z Prey - wiadomość - 2017-02-24
W Prey skorzystamy między innymi z konwencjonalnej broni. Obcy niezbyt dobrze zniosą faszerowanie ołowiem…

Żarty jednak na bok – o ile w takie przedmioty także będziemy mogli się przemieniać (na przykład po to, by dostać się w trudno dostępne miejsca), ta nietypowa zdolność przyda nam się również w bezpośredniej konfrontacji z oponentami. Kto bowiem zabroni nam skopiować wieżyczkę strzelniczą i ostrzelać niczego niespodziewającego się adwersarza? Prey zaoferuje nam zatem szeroki wachlarz możliwości taktycznych, a to, w jaki sposób zdecydujemy się rozwiązać określony problem, będzie zależeć wyłącznie od naszego widzimisię.

Zgodnie ze styczniowymi doniesieniami, produkcja trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One 5 maja bieżącego roku. Jakiś czas temu deweloperzy obiecywali, że tym razem nie powtórzą gafy, jaką popełnili w przypadku Dishonored II i upewnią się, że pecetowa wersja gry będzie wolna od problemów technicznych. Graczom nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki i odliczać czas do momentu, w którym będą mogli postawić pierwsze kroki na stacji kosmicznej Talos 1.