Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2020, 11:45

autor: Sodar

Niesamowita mapa z Wiedźmina 3 - zobacz, jak powstawała

Materiał filmowy na YouTube pokazuje proces tworzenia niesamowitej mapy obszaru z gry Wiedźmin 3. Dzieło powstało na prośbę znanego youtubera Kyle’a Hilla, prowadzącego kanał naukowy.

Niesamowita mapa z Wiedźmina 3 - zobacz jak powstawała - ilustracja #1
Mapa świata w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Źródło: WhenGeeksCraft
W SKRÓCIE:
  • para geeków, twórcy kanału YouTube WhenGeeksCraft, wykonała ze sklejki kompletną mapę świata gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Twórcy kanału YouTube WhenGeeksCraft, którym spod ręki wyszło już sporo ciekawych rzeczy, wykonali mapę świata gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niepowtarzalne dzieło powstało na prośbę youtubera Kyle’a Hilla, który z kolei para się opracowywaniem materiałów edukacyjnych i naukowych. Teren gry został przedstawiony za pomocą sklejki, szkła i żywicy.

Mapa obejmuje obszar Północnych Królestw wraz z Białym Sadem i Skellige. Głównym materiałem jest sklejka, w której metodą laserową wycięto kontury lądów. Woda to zabarwiona na niebiesko żywica, która została pieczołowicie naniesiona w przestrzeń pomiędzy wyciętymi brzegami. Drobne elementy mapy zostały wygrawerowane lub pokolorowane farbami akrylowymi. Napisy to w głównej mierze kalkomanie. Całość przykryto szybą i ozdobiono ramkami z okleiny. Proces twórczy można obejrzeć na filmie opublikowanym przez twórców. Polecam, bardzo fajnie to wygląda: