Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2022, 00:01

autor: Sonia Selerska

Niepełnosprawny gracz Diablo stracił dom; społeczność i streamer przyszli z pomocą [Aktualizacja]

Twórca internetowy Gimpy God stracił w pożarze dom i sprzęt ułatwiający życie z niepełnosprawnością. Znany streamer MoistCr1TiKaL postanowił przeprowadzić charytatywną transmisję w celu zebrania funduszy dla poszkodowanego gracza.

Źródło fot. Twitter, Diablo
i

W trakcie charytatywnego streama zorganizowanego przez MoistCr1TiKala na Twitchu udało się zebrać 39 200 dolarów, czyli o 9200 dol. więcej, niż wynosił początkowy cel. Gratulujemy i liczymy na to, że zgromadzone pieniądze pozwolą Gimpy God wrócić do tego, co kocha. Zapis wydarzenia znajdziecie w tym miejscu.

Niepełnosprawny gracz Diablo stracił dom; społeczność i streamer przyszli z pomocą [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitch, MoistCr1TiKal.

Społeczność graczy, z popularnym twórcą internetowym na czele, po raz kolejny okazała chęć niesienia pomocy innym. Rok po tragedii, która spotkała niepełnosprawnego streamera i jego rodzinę, ogłoszony został charytatywny stream.

Przerażająca historia niezwykłego twórcy

Gimpy God to streamer chorujący na dystrofię mięśniową, która prowadzi do poważnych zwyrodnień. Podczas grania korzystał on ze specjalnej technologii, która pozwala na korzystanie z komputera za pomocą oczu.

Całe jego życie legło w gruzach, gdy podczas jednej z transmisji z gry Diablo II: Resurrected doszło do pożaru w jego domu. Rodzinie udało się opuścić płonący budynek, jednak cały specjalistyczny sprzęt, dostosowany do ograniczeń ruchowych twórcy, uległ zniszczeniu.

Po roku od tego przerażającego zdarzenia Gimpy wraz z rodziną są bliscy nabycia nowego domu. Do finalizacji zakupu niezwykle kosztownego wyposażenia, pomagającego streamerowi funkcjonować i realizować swoje pasje, brakuje jednak wiele pieniędzy.

Odzew internautów i chęć pomocy

W następstwie tych wydarzeń Charles White, tworzący w Internecie pod pseudonimem MoistCr1TiKal, postanowił pomóc poszkodowanemu koledze po fachu.

W opublikowanym wczoraj filmiku przybliżył historię Gimpy’ego i zapowiedział charytatywną transmisję. Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu dostosowanego do choroby twórcy i pomóc mu w powrocie do grania oraz samodzielnego funkcjonowania.

Stream rozpoczął się wczoraj o godzinie 23:00 czasu polskiego i przyciągnął wielu widzów chętnych dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki. MoistCr1TiKal nie opublikował jeszcze oficjalnego podsumowania wyników charytatywnej transmisji. Wiemy jednak, że po trzech godzinach jej trwania uczestnicy zdążyli zebrać ponad 19 tysięcy dolarów z planowanych przez Charlesa 30 tysięcy.

Wieść o poruszającej inicjatywie dotarła również do społeczności fanów gry Diablo II: Resurrected, której reprezentantem był Gimpy przed tragicznym wydarzeniem. Na reddicie poświęconym serii gier Diablo użytkownicy gorąco przyjęli akcję charytatywną, zachęcając do uczestnictwa w niej.

Niepełnosprawny gracz Diablo stracił dom; społeczność i streamer przyszli z pomocą [Aktualizacja] - ilustracja #2
Źródło: r/Diablo

MoistCr1TiKal znany jest z umiejętności zrzeszania ogromnych grup widzów we wspólnym celu. Zaledwie 2 miesiące temu zorganizował jedno z największych wyzwań w historii Internetu – próbę pokonania Halo 2 na najwyższym poziomie trudności.

Tym razem postanowił wykorzystać swoje zasięgi w niezwykle szlachetnym celu i wraz z pomocą graczy spróbuje odmienić życie innego twórcy w potrzebie, tym samym pokazując jak gry potrafią jednoczyć ludzi.