Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 listopada 2020, 22:27

Nie żyje Diego Maradona - gracze wspominają legendę piłki nożnej

W wieku 60 lat zmarł jeden z najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej - Diego Armando Maradona. Gracze też wspominają legendarnego Argentyńczyka.

Dzisiaj świat obiegła wiadomość o śmierci Diego Maradony. Argentyńczyk był jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Odszedł w wieku 60 lat. Przyczyną zgonu był najprawdopodobniej atak serca. Większość graczy kojarzy go zapewne też z serii FIFA, gdzie „Boski Diego” jest drugim najwyżej ocenionym zawodnikiem po słynnym Pele. Fani futbolu z całego globu wspominają legendę i nie inaczej sytuacja ma się także w growym świecie. Na Reddicie gracze FIF-y przypominają jego kartę ikony oraz zauważają, że to już druga śmierć legendy swojej dyscypliny w 2020 roku po Kobe Bryancie – koszykarzu.

Mało kto wie zapewne jednak, że Diego Armando Maradona występował na przestrzeni lat nie tylko w grach z serii FIFA, ale także w innych tytułach. Przede wszystkim jego imię przyozdobiło grę o nazwie Peter Shilton’s Handball Maradona. Ta produkcja na Commodore 64 została wydana w 1986 roku i odnosiła się oczywiście do słynnego zagrania ręką Maradony na mundialu w tym samym roku (sam Argentyńczyk określił ją mianem „ręki Boga”). Nie był on oczywiście bohaterem pozytywnym, gdyż gra raczej wyśmiewała jego postawę. Co innego można za to powiedzieć o produkcji nazwanej po prostu Maradona z 2006 roku. Ukazała się ona wyłącznie na telefonach komórkowych obsługujących Javę. „Boski Diego” był w niej postacią tak ważną, że cała rozgrywka opierała się wyłącznie na nim. Naszym zadaniem było bowiem pokonanie drużyny przeciwnej, grając tylko i wyłącznie Maradoną.

„El Diez” przeżył w swojej karierze wzloty i upadki. Uzależniony od narkotyków podążał na kolejne odwyki tylko po to, żeby po wyjściu zaraz do nich powrócić. Nie zmienia to jednak faktu, że był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej i ikoną popkultury. Nie powinniśmy się zdziwić, jeśli w grze FIFA 21 EA Sports w jakiś sposób upamiętni Maradonę i odda mu należyty hołd.

Mikołaj Łaszkiewicz

Mikołaj Łaszkiewicz

Pisanie ma we krwi, zawsze lubił dłuższe formy wypowiedzi. Swoimi przemyśleniami na temat gier dzielił się na różnych grupach tematycznych i zarywał noce dyskutując z kuzynem o nowościach w każdej kolejnej FIF-ie. Z wykształcenia prawnik, ale miłość do sprzętu komputerowego i gier zaciągnęła go do GOL-a, gdzie pracuje od maja 2020 roku. Najpierw był newsmanem w dziale technologii, z czasem zaczął udzielać się w grach i publicystyce. Obecnie redaguje i nadzoruje działanie newsroomu technologicznego. Gra na wszystkim i we wszystko, co widać czasem w recenzjach. Jego ulubioną konsolą jest Nintendo 3DS, co roku gra w nową FIF-ę i stara się poszerzać gamingowe horyzonty. Uwielbia szeroko pojęty sprzęt komputerowy i rozkręca wszystko, co wpadnie mu w ręce.

więcej