Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 października 2022, 21:56

Ruszyły prace nad kolejnymi sezonami Wiedźmina

Netflix bardzo mocno stawia na Wiedźmina. Trzeci sezon serialu jeszcze nie zadebiutował, a już rozpoczęły się prace nad czwartą oraz piątą odsłoną przygód Geralta z Rivii.

Źródło fot. Wiedźmin; Lauren Hissrich; Netflix; 2019
i

Netfliksowy Geralt zostanie z widzami na dłużej. W przyszłym roku na platformie zadebiutuje trzeci sezon Wiedźmina, jednak nie będzie to koniec przygód łowcy potworów. Twórcy serialu rozpoczęli bowiem prace nad czwartą oraz piątą serią.

Fani oczekujący kolejnych odcinków Wiedźmina nie powinni jednak liczyć na zbyt rychłą premierę. Aktualnie trzeci sezon serialu znajduje się w postprodukcji i będzie dostępny na Netfliksie latem 2023 roku. Jak podaje portal Redanian Intelligence, prace nad scenariuszem do kolejnych sezonów już się rozpoczęły.

Warto jednak wspomnieć, że ekipa powróci na plan prawdopodobnie dopiero po premierze trzeciego sezonu. Pisanie dwóch scenariuszy naraz może oznaczać, że twórcy chcą nakręcić od razu dwa sezony, jeden po drugim.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Z informacji podanych przez wyżej wymieniony portal wynika również, że za scenariusz kolejnych odcinków odpowiedzialni będą Lauren Hissrich, Mike Ostrowski, Tania Lotia, Haily Hall, Rae Benjamin, Clare Higgins, Javier Grillo-Marxuach, Matthew D'Ambrosio i Troy Dangerfield. Jest to więc ten sam zespół, który pracował nad poprzednimi odcinkami.

Ostatnie doniesienia na temat Wiedźmina od Netfliksa nie napawają zbyt dużym optymizmem. Zarzuty wyśmiewania materiału źródłowego wobec byłych kolegów z zespołu wystosował Beau DeMayo.

Nie da się ukryć, że Wiedźmin jest serialem zbierającym dość mieszane opinie. Zwłaszcza wśród fanów książek Andrzeja Sapkowskiego, a także trylogii gier stworzonych przez CD Projekt RED.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że twórcy wywiążą się z obietnic i dostarczą odcinki bardziej zbliżone materiałowi źródłowemu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej