Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 listopada 2018, 13:32

autor: Aquma

Nie tylko Diablo Immortal. Blizzard pracuje nad więcej niż jedną grą mobilną

Allen Adham – producent wykonawczy w Blizzard Entertainment – poinformował w czasie konferencji prasowej, że Diablo: Immortal nie jest jedynym tytułem mobilnym, nad którym pracuje obecnie firma. Studio planuje przenieść na smartfony i tablety wszystkie swoje marki i oddelegowało do tego zadania "najlepszych programistów".

Blizzard szykuje więcej niż jeden tytuł mobilny. - Nie tylko Diablo Immortal. Blizzard pracuje nad więcej niż jedną grą mobilną - wiadomość - 2018-11-08
Blizzard szykuje więcej niż jeden tytuł mobilny.

W czasie konferencji prasowej firmy Blizzard Entertainment, producent wykonawczy Allen Adham poinformował, że kontrowersyjne Diablo: Immortal nie jest jedynym tytułem mobilnym, nad którym pracuje obecnie studio. Deweloper wierzy w rosnące znaczenie grania na telefonach i planuje przeniesienie na te platformy także innych swoich IP.

Jeśli chodzi o podejście Blizzarda do gier mobilnych, to wielu z nas w ciągu ostatnich kilku lat przeszło od grania na komputerach stacjonarnych, do spędzania wielu godzin przy urządzeniach mobilnych. Wielu naszych najlepszych programistów pracuje nad nowymi tytułami mobilnymi powiązanymi ze wszystkimi naszymi IP. Niektóre z nich są tworzone z zewnętrznymi partnerami, tak jak Diablo: Immortal, jednak wiele innych jest opracowywanych wewnętrznie. W przyszłości podzielimy się informacjami na ich temat. Mogę też powiedzieć, że w Blizzardzie jest dziś opracowywanych więcej nowych produktów niż kiedykolwiek w naszej historii, a nasza przyszłość rysuje się w bardzo jasnych barwach – przekonywał Allen Adham.

W gruncie rzeczy trudno się Blizzardowi dziwić – rynek mobilny rzeczywiście jest w dzisiejszych czasach olbrzymi i trudno nie myśleć o jakichś sposobach jego zagospodarowania. Warto jednak, by ktoś zawczasu opracował jakiś sensowny pomysł na zaprezentowanie mobilnych tytułów, tak by uniknąć problemów wizerunkowych podobnych do tych, na jakie firma trafiła przy okazji mobilnego Diablobyć może niekoniecznie muszą stanowić jedną z najważniejszych zapowiedzi na imprezie dedykowanej najbardziej hardcore’owym spośród hardcore’owych fanów?

Przypominamy, że Diablo: Immortal zostało zapowiedziane w czasie tegorocznego BlizzConu, wzbudzając olbrzymie oburzenie pośród fanów marki. W tytuł ten zagramy w 2019 roku, na urządzeniach z systemami Android oraz iOS.

  1. Blizzard Entertainment – strona oficjalna