Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2022, 08:50

autor: Adrian Werner

Nici z taniej Forzy, Microsoft cofa zakup za nieco ponad 3 zł

Osoby, które za sprawą błędu firmy Microsoft nabyły Forza Horizon 4 oraz Forza Horizon 5 za kilka złotych, nie będą mogły zachować tych gier.

Źrodło fot. Microsoft
i

Przez błąd na stronie sklepu Microsoftu przez krótką chwilę można było kupić gry Forza Horizon 4 oraz Forza Horizon 5 wraz ze wszystkimi dodatkami za kilka złotych. Niestety osoby, które skorzystały z tej okazji, nie będą mogły zachować zakupionych produkcji.

  1. Wszystko rozegrało się na szwedzkim Microsoft Store. Zestaw zawierający obie gry wraz dodatkami kosztował tam 7,59 korony szwedzkiej, czyli w przeliczeniu ok. 3,26 zł. Był to oczywisty błąd, który stukrotnie zaniżył cenę zestawu (standardowo kosztuje on 759 koron szwedzkich).
  2. Choć ta zaniżona cena obowiązywała tylko w szwedzkiej wersji sklepu, to można było nabyć te gry, korzystając z polskiej karty płatniczej. Nic dziwnego więc, że masa rodzimych graczy rzuciła się na tę ofertę.
  3. Błąd został szybko naprawiony, ale firma Microsoft postanowiła niehonorować zakupów dokonanych po zaniżonej cenie. Osoby, które w ten sposób nabyły ten zestaw, odkryły, że gry zostały usunięte z ich biblioteki. Otrzymały również informację o zwrocie zapłaconej kwoty.
Nici z taniej Forzy, Microsoft cofa zakup za nieco ponad 3 zł - ilustracja #1
Wiadomość o zwrocie zapłaconej kwoty. Fot. własna.

W wielu przypadkach wydawcy decydują się honorować zakupy dokonane w wyniku takich błędów, więc szkoda, że Microsoft nie postanowił pójść tą drogą.

Przypomnijmy, że Forza Horizon 5 zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku. Natomiast FH4 wydano w 2018 r. Produkcje ukazały się na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series S i Xbox Series X. Obie gry dostępne są także w abonamencie Game Pass na wszystkich wymienionych platformach sprzętowych.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Recenzja gry Forza Horizon 5 – ale cudny ten Meksyk!
  3. Forza Horizon 5 – poradnik do gry

Abonament Game Pass kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.