Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2014, 19:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

NHL 15 - zapowiedziano pierwszy next-genowy hokej

Firma Electronic Arts zapowiedziała kolejną odsłonę serii NHL. Edycja oznaczona numerem 15 dedykowana będzie konsolom PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 i PlayStation 3, ale poważnych zmian doczekają się tylko dwie pierwsze wersje. Twórcy zapowiedzieli m.in. ulepszoną fizykę, sztuczną inteligencję oraz ponad 9 tys. indywidualnych kibiców na trybunach.

Firma Electronic Arts ujawniła grę NHL 15. Kolejna odsłona sportowej serii traktującej o zmaganiach hokeistów ukaże się jesienią bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 i PlayStation 3. Z racji tego, że będzie to pierwsza część, która pojawi się na next-genach, obiecano szereg zmian i nowinek, dostępnych jedynie na najnowszych urządzeniach koncernów Sony i Microsoft. Wśród nich warto wymienić m.in. usprawnioną, realistyczną fizykę, system kontroli Superstar Skill Stick, ulepszoną inteligencję wirtualnych zawodników (Vision AI) oraz mecze rozgrywane przy akompaniamencie 9 tys. indywidualnych kibiców (najwięcej w historii sportowych gier wideo). Wydarzenia na lodowisku komentowane będą natomiast przez Mike’a Emricka i Eddiego Olczy’ego, których wspomagać ma analityk TSN Ray Ferraro. Więcej szczegółów znajdziecie w dalszej części niniejszej informacji.

NHL 15 w skrócie:
  • Nowa odsłona popularnej sportowej serii firmy Electronic Arts
  • Ukaże się jesienią bieżącego roku na PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 i PlayStation 3
  • Wersje next-genowe zostaną znacznie usprawnione w stosunku do wcześniejszych edycji (ulepszone sterowanie, zmieniona fizyka, sztuczna inteligencja, itd.)

NHL 15 w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4 zaoferuje system 12 Player NHL Collision Physics, czyli znacznie ulepszoną, realistyczną fizykę wpływającą na starcia wszystkich zawodników. Podobnej atrakcji doczeka się także sam krążek, dzięki czemu będzie się on będzie się on zachowywał znacznie autentyczniej, niż miało to miejsce we wcześniejszych odsłonach serii. Zmiany obejmą także zawodników. Hokeiści zostaną stworzeni od podstaw i zbudowani będą z trzech „warstw” – ciała, wyposażenia i koszulki, reagujących niezależnie od siebie. Dodatkowo ubrania potraktowane zostaną technologią Dynamic Cloth, zapewniającą ich realistyczne zachowanie się. Oprócz tego, gracze otrzymają nowy zestaw animacji twarzy, która zmieniać się będzie w zależności od sytuacji na boisku, np. podczas szarżowania na bramkę zawodnik będzie skupiony, a po strzeleniu gola uśmiechnie się, zacznie krzyczeć z radości, itd.

System sterowania Superstar Skill Stick będzie rozszerzoną wersją znanego już Skill Stick, oferując tym samym większą kontrolę nad hokeistami. Możliwe ma być ochraniane krążka, przyjmowanie podań bez utraty prędkości, itd. Z kolei ulepszona sztuczna inteligencja ma odczytywać nasze zamiary, rozpoznawać obszar lodowiska, z którego często strzelamy, przewidywać podania i nie tylko.

NHL 15 - zapowiedziano pierwszy next-genowy hokej - ilustracja #1

Ponadto, znacznej poprawie ulegną kibicie. Na trybunach znajdować ma się ponad 9 tys. indywidualnych jednostek, które będą cztery razy lepiej animowane, niż w czasach poprzedniej generacji konsol. Dodatkowo ich zachowanie ma dokładnie odpowiadać sytuacjom na lodzie. Obiecano także, że lodowiska zostaną odwzorowane w najdrobniejszych detalach.

Krótko pisząc, szykuje się po prostu lepsza gra, niż poprzedniczki, ale tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Firma Electronic Arts nie podzieliła się szczegółami dotyczącymi starszych urządzeń, więc można podejrzewać, że będzie to NHL 14 ze zmienionym numerkiem.