Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2020, 20:55

autor: Froozyy

Nexus Mods banuje projekty związane z polityką w USA

Administratorzy serwisu Nexus Mods poinformowali, że od tej pory wszystkie modyfikacje powiązane z sytuacją polityczną w Stanach Zjednoczonych będą banowane.

Nexus Mods banuje projekty związane z polityką w USA - ilustracja #1
Serwis Nexus Mods podjął decyzję w sprawie politycznych modyfikacji.

Zbliżające się tegoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że właściciele witryny Nexus Mods, czyli największego serwisu z modyfikacjami do popularnych gier, musieli podjąć poważną decyzję dotyczącą niektórych udostępnianych projektów. Wczoraj pojawiła się oficjalna informacja o tym, że od dnia 28 września mody nawiązujące w jakikolwiek sposób do polityki w USA będą banowane. Administratorzy serwisu napisali:

Biorąc pod uwagę niską jakość udostępnianych modów, skrajne poglądy przedstawiane w nich oraz fakt, że niewielka, aczkolwiek „głośna”, grupa użytkowników nie jest na tyle inteligenta lub dorosła, aby móc dyskutować o tych sprawach bez uciekania się do wyzwisk i bezpodstawnych oskarżeń (co wskazuje na szersze problemy nękające świat w tym czasie), postanowiliśmy odciąć się od tego bałaganu i wprowadzić całkowity zakaz udostępniania modów związanych z sytuacją społeczno-polityczną w Stanach Zjednoczonych.

Administratorzy poprosili także, aby użytkownicy nie bali się zgłaszać takowych modyfikacji, bowiem większość z nich powstaje tylko po to, żeby wywołać zamieszanie. Zaznaczyli również, że nie obchodzi ich, w jaki sposób podjęta decyzja zostanie odebrana przez społeczność, a oni sami mają dość użerania się z takimi osobami, aczkolwiek dodali także, iż wprowadzony zakaz może zostać cofnięty po oficjalnej inauguracji nowego prezydenta.