Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2020, 20:55

autor: Froozyy

Nexus Mods banuje projekty związane z polityką w USA

Administratorzy serwisu Nexus Mods poinformowali, że od tej pory wszystkie modyfikacje powiązane z sytuacją polityczną w Stanach Zjednoczonych będą banowane.

Nexus Mods banuje projekty związane z polityką w USA - ilustracja #1
Serwis Nexus Mods podjął decyzję w sprawie politycznych modyfikacji.

Zbliżające się tegoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych sprawiły, że właściciele witryny Nexus Mods, czyli największego serwisu z modyfikacjami do popularnych gier, musieli podjąć poważną decyzję dotyczącą niektórych udostępnianych projektów. Wczoraj pojawiła się oficjalna informacja o tym, że od dnia 28 września mody nawiązujące w jakikolwiek sposób do polityki w USA będą banowane. Administratorzy serwisu napisali:

Biorąc pod uwagę niską jakość udostępnianych modów, skrajne poglądy przedstawiane w nich oraz fakt, że niewielka, aczkolwiek „głośna”, grupa użytkowników nie jest na tyle inteligenta lub dorosła, aby móc dyskutować o tych sprawach bez uciekania się do wyzwisk i bezpodstawnych oskarżeń (co wskazuje na szersze problemy nękające świat w tym czasie), postanowiliśmy odciąć się od tego bałaganu i wprowadzić całkowity zakaz udostępniania modów związanych z sytuacją społeczno-polityczną w Stanach Zjednoczonych.

Administratorzy poprosili także, aby użytkownicy nie bali się zgłaszać takowych modyfikacji, bowiem większość z nich powstaje tylko po to, żeby wywołać zamieszanie. Zaznaczyli również, że nie obchodzi ich, w jaki sposób podjęta decyzja zostanie odebrana przez społeczność, a oni sami mają dość użerania się z takimi osobami, aczkolwiek dodali także, iż wprowadzony zakaz może zostać cofnięty po oficjalnej inauguracji nowego prezydenta.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.