Od dnia dzisiejszego aktywna jest nowa usługa w przeznaczona dla czytelników GRY-OnLine będących klubowiczami MayClub - Własna Strona WWW.
Wojciech Antonowicz
26 sierpnia 2002 15:27
Nareszcie ukazały się gry, na które wielu czekało z niecierpliwością. Niestety, dotyczy to tylko wydań zachodnich, a my musimy uzbroić się w cierpliwość i grzecznie odczekać swoje.
Tomasz Pyzioł
25 sierpnia 2002 09:36
W przyszłym tygodniu rozpocznie się prawdziwa konsolowa rewolucja w Internecie, która może spowodować szybki wzrost liczby osób korzystających z sieci nawet o pół miliona do końca tego roku. Stanie się to za przyczyną firmy Sony, która od 27 sierpnia rozpocznie sprzedaż pierwszej partii kart sieciowych dla konsol PlayStation 2.
Tomasz Pyzioł
24 sierpnia 2002 11:35
Sklep Wirtualnego Świata przyzwyczaił już nas do ciekawych aukcji, na których można zdobyć interesujące gadżety z gier komputerowych.
Fajek
23 sierpnia 2002 12:55
Odwieczne pytanie „Co do gier - PC czy konsole?” oraz związany z tym spór właścicieli jednych i drugich nabiera w ostatnim czasie kolorów. Rzecz jasna związane jest to z konsolami nowej generacji (m.in. PS2, GameCube i Xbox) i ogromną ilością gier pisanych wyłącznie z myślą o nich. Właśnie ten temat porusza ciekawy artykuł opublikowany na serwisie Adrenaline Vault – „Division of Gaming Labor: PC vs. Console”. Jego autor przedstawia w nim fakty dotyczące typów gier wydanych na konsole (gry zręcznościowe, platformowe, strzelaniny, itp.) i komputery PC (strategiczne, cRPG, symulacje, ekonomiczne, itp.) oraz przyczyny takiego stanu rzeczy, tj. predyspozycje danego sprzętu, oczekiwania konsumentów, itp. Myślę, że warto zapoznać się z tym tekstem. Zapraszam.
Przemysław Bartula
22 sierpnia 2002 11:05
W związku z rosnącą popularnością Battlefield 1942 – taktyczne gry zespołowej, uruchomiliśmy serwer do niej, przeznaczony do rozgrywki dla 26 graczy.
Fajek
20 sierpnia 2002 17:17
Na stronach internetowego sklepu www.wirtualny.com rozpoczęła się kolejna ciekawa aukcja! Tym razem możemy powalczyć o wspaniałą koszulkę z logiem gry Grand Theft Auto 3!
Fajek
20 sierpnia 2002 10:54
Już za dwa dni w sprzedaży pojawią się trzy nowe, premierowe tytuły na Playstation 2.
Fajek
20 sierpnia 2002 09:46
6 września rozpoczynają się krajowe eliminacje do międzynarodowego turnieju gier komputerowych WORLD CYBER GAMES 2002. Impreza, organizowana w całej Polsce przez SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA, zakończy się finałem w Hali EXPO XXI w. w Warszawie. Zwycięzcy, wyłonieni podczas polskich eliminacji, wyjadą na światowe finały do Korei.
Fajek
20 sierpnia 2002 09:35
Z powodu urlopu dopiero dzisiaj prezentuję zaległe pozycje wydawnicze, którym szczęśliwie udało się trafić na sklepowe półki. Wydaje się, że wydawcy również czują koniec wakacyjnego lenistwa i postanowili uraczyć nas nieco większą porcją nowości. No to zaczynamy.
Tomasz Pyzioł
19 sierpnia 2002 19:07
Nawet jeżeli GRY-OnLine są wortalem czysto rozrywkowym to i tak ciężko nam jest nie napisać o tak wielkim wydarzeniu jak wizyta Jana Pawła II w Krakowie, szczególnie iż miejsce dzisiejszej Mszy Świętej oddalone jest od naszej redakcji o kilkanaście minut drogi na piechotę i już od wczoraj ciągną pod oknami naszej redakcji tłumy pielgrzymów.
Wojciech Antonowicz
18 sierpnia 2002 12:40
No właśnie. Dzisiaj przychodzi mi do głowy wiele dziwnych pomysłów. Jednym z nich jest stworzenie dobrowolnego zespołu z czytelników GRY-OnLine do liczenia wyników SETI. Co to jest SETI pewnie wielu z was wie ale i tak należą się wyjaśnienia tym co nie interesują się badaniami kosmosu.
Wojciech Antonowicz
18 sierpnia 2002 01:55
Redakcja GRY-OnLine dostaje naprawdę sporą ilość emaili dotyczących możliwości hostowania różnorakich stron internetowych i dodawania ich do Federacji GRY-OnLine. Emaili jest na tyle dużo że przyszedł czas aby sprawę rozwiązać raz a dobrze. Postanowiliśmy że skoro sprawa posiadania własnej strony internetowej jest dla was taka ważna to my spróbujemy pomóc wam rozwiązać ten problem.
Wojciech Antonowicz
18 sierpnia 2002 01:30
Nie jest to wiadomość ze świata gier lecz z kinowego ekranu. No to może powinienem zacząć tak „Wiecie fajny film widziałem wczoraj w kinie ...” a tytuł jego „Regin of Fire”.
Wojciech Antonowicz
18 sierpnia 2002 00:18
Za „wielką wodą” rozpoczęła się impreza pod nazwą Quakecon 2002 – największa na świecie impreza dotycząc gier spod znaku id, poruszająca temat multiplayer’a.
Fajek
16 sierpnia 2002 12:05
Uprzejmie informujemy, że w związku z wizytą papieża, Jana Pawła II, w Krakowie, realizowanie zamówień, tj. wysyłka gier, gadżetów klubowych, itp., zostaje wstrzymana do poniedziałku - 19/08/2002. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, alby wszystkie zaległe zamówienia zostały zrealizowane w poniedziałek.
Redakcja GRYOnline.pl
16 sierpnia 2002 10:14
Wczorajszy turniej dziennikarzy jest inauguracją większego wydarzenia. A mianowicie Mistrzostw Polski Warcraft III – jednego z największych hitów tego roku. Mimo krótkiego czasu od premiery gra zdobyła już spore grono wielbicieli zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Aby dodatkowo uatrakcyjnić zabawę, firma CD Projekt postanowiła zorganizować Oficjalne Mistrzostwa Polski Warcraft III.
Fajek
15 sierpnia 2002 12:39
Uprzejmie informujemy, że w związku z wizytą papieża, Jana Pawła II, w Krakowie, realizowanie zamówień, tj. wysyłka gier, gadżetów klubowych, itp., zostaje wstrzymana do poniedziałku - 19/08/2002. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, alby wszystkie zaległe zamówienia zostały zrealizowane w poniedziałek.
Redakcja GRYOnline.pl
15 sierpnia 2002 10:11
No, może nie całkiem :-). Pierwsze miejsce zajął reprezentant Clicka (ale to prawie profesjonalny gracz z battlenet i się nie liczy :-), a Fajek, nasz mistrz, uplasował się na pozycji drugiej (czyli, mówiąc w skrócie wygrał :-). Przypominam, że w mistrzostwach wzięło udział dwunastu przedstawicieli redakcji gazet i serwisów poświeconym grom komputerowym.
Przemysław Bartula
15 sierpnia 2002 09:18
Vivendi Universal, jedna z największych światowych korporacji multimedialnych oficjalnie powiadomiła o stworzeniu nowego studia - Black Label Games, które będzie odpowiadać za produkcję i wydawanie gier bazujących na znanych opowiadaniach, filmach, czy książkach, zarówno na komputery PC jak i konsole nowej generacji. Według podanych informacji Black Label Games przejmie również pieczę nad grami tego typu tworzonymi przez inne firmy należące do koncernu Vivendi, w tym Blizzard, Sierra oraz Universal Interactive. Pierwszymi grami, które zostaną wydane pod szyldem Black Label Games będą The Thing oraz The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring.
Przemysław Bartula
14 sierpnia 2002 12:12