Pierwsze uaktualnienie do Wielkiej Encyklopedii Gier 2005 jest już dostępne – można je pobrać bezpłatnie ze stron naszego serwisu.
Redakcja GRYOnline.pl
14 stycznia 2005 13:52
Po trzech latach prac nad grą pt. „Pilot Down: Behind Enemy Lines”, Oxygen Interactive został oficjalnym wydawcą tego tytułu w Europie i ogłosił datę jego premiery na maj 2005. To świetna wiadomość, gdyż Pilot Down zapowiada się bardzo ciekawie jako rozbudowana gra akcji z elementami RPG i skradanki, oraz specyficzną, komiksową szatą graficzną.
Daniel Sodkiewicz
14 stycznia 2005 12:52
Okazuje się, że nie tylko maluczcy łamią prawo lub nie przestrzegają przepisów. Wydawać by się mogło, iż taki gigant jak Sony, z całym zapleczem prawników, nie powinien mieć kłopotów z przestrzeganiem prawa, a jednak. Firma zapomniała o uiszczeniu stosownych opłat należnych Immersion Corp za wykorzystanie technologii force feedback.
Maciej Myrcha
14 stycznia 2005 10:19
Nadchodzący wielkimi krokami hit firmy Capcom o nazwie Devil May Cry 3: Dante’s Awakening trafi również na konsolę PlayStation Portale – poinformował znany japoński producent Tsuyoshi Tanaka. Jakby tego było mało, będzie to rozszerzona wersja gry, która na PlayStation 2 zadebiutuje dopiero w marcu.
Krystian Smoszna
14 stycznia 2005 09:59
Popularny japoński magazyn Enterbrain opublikował listę najlepiej prosperujących na tamtejszych rynku firm zajmujących się szeroko rozumianą, elektroniczną rozrywką. Wyniki dotyczą ubiegłego roku a zostały opracowane na podstawie najlepiej sprzedających się gier w kraju Kwitnącej Wiśni.
Krystian Smoszna
14 stycznia 2005 09:43
O tym, że wydawca magazynu Playboy zapragnął wejść na rynek produkcji elektroniczno-rozrywkowych wiemy nie od dzisiaj (patrz news z grudnia 2002 roku). Po długich miesiącach developingu, zakończono właśnie prace nad Playboy: The Mansion - tytułem, który pozwala wcielić się w rolę samego Hugh Hefnera.
Krzysztof Bartnik
14 stycznia 2005 09:28
Obecnie gry sportowe kojarzą się głównie ze znaczkiem firmy EA, która na tym poletku jest niezaprzeczalnym liderem i monopolistą. Hegemonii Electronic Arts postanowiła zagrozić firma Take 2, która realizację demonicznego planu rozpocznie od zdobycia licencji na swoje produkty z serii ESPN.
Daniel Sodkiewicz
13 stycznia 2005 13:02
Według wszelkich znaków na niebie i ziemi, w dniu dzisiejszym firmy Team 17 oraz Codemasters zapowiedzą oficjalnie grę Worms: Mayhem – najnowszą odsłonę popularnej serii, która już od dziesięciu lat stale gości na w sercach posiadaczy PeCetów.
Krystian Smoszna
13 stycznia 2005 09:26
Pracownicy koncernu Konami poinformowali, że do sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych powędrowała najnowsza produkcja, zatytułowana Suikoden IV. Premiera europejska spodziewana jest na początku wiosny, oczywiście tego roku.
Włodarczak Adam
12 stycznia 2005 17:00
Plotki na temat umieszczenia oryginalnej, pierwszej wersji gry Tekken w najnowszej, piątej odsłonie z tej serii (za Oceanem program zadebiutuje w lutym, w Europie dopiero w lipcu tego roku) okazały się być prawdą. Przedstawiciele japońskiego koncernu Namco zdecydowali się na taki krok, ponieważ chcą w ten sposób uczcić dziesiątą rocznicę powstania serii Tekken.
Włodarczak Adam
12 stycznia 2005 16:08
Niedawna próba wykupienia pakietu większościowego w zarządzie Ubisoftu przez Electronic Arts wywołała prawdziwą burzę. Praktycznie od razu murem za Ubisoftem stanął rząd Francji a pomoc zaoferowały również Atari jak i Vivendi, chociaż informację tą po pewnym czasie zdementowano. W chwili obecnej wygląda jednak na to, iż Ubisoft stanie do walki z gigantem osamotniony.
Maciej Myrcha
12 stycznia 2005 15:10
ESA (Entertainment Software Association) - stowarzyszenie skupiające amerykańskich twórców i wydawców gier, na podstawie własnych badań postanowiło obalić stereotyp amerykańskiego gracza. Siedzący przed monitorem okularnik, zakompleksiony brzydal, czy pryszczaty chudzielec to nie jedyni miłośnicy wirtualnej rozgrywki. W USA po gry komputerowe sięgają dosłownie wszyscy.
Daniel Sodkiewicz
12 stycznia 2005 15:07
Wraz z pojawianiem się coraz lepszych modeli telefonów komórkowych, również twórcy gier mają coraz większe pole do popisu. Ale co z graczami, którym łza w oku kręci się na wspomnienie przebojów z Commodore czy Atari? Dotychczas rozwiązaniem były emulatory starszych modeli komputerów na obecne maszyny, teraz emulator możemy zamontować w swoim telefonie komórkowym.
Maciej Myrcha
12 stycznia 2005 10:57
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pojawiły się plotki, jakoby Microsoft przygotowywał się do opublikowania gry Halo w wersji na nową, przenośną konsolę o nazwie Gizmondo. W dniu wczorajszym firma Bungie Software – producent programu – oficjalnie ustosunkowała się do tych rewelacji.
Krystian Smoszna
12 stycznia 2005 07:40
Wyobraźcie sobie taką scenkę: zbieramy dwa razy więcej osób niż Polska ma ludności, każdej z nich dajemy do ręki konsolę PlayStation 2 i robimy rodzinne zdjęcie. Marzenie ściętej głowy? Niekoniecznie, chociaż prawdą jest tylko, a może aż, ilość sprzedanych egzemplarzy PS2.
Maciej Myrcha
11 stycznia 2005 15:41
The Sims 2, GTA: San Andreas i Pokemon Leaf Green to najlepiej sprzedające się gry w Media Markt - tak wynika z właśnie opublikowanego, drugiego w tym roku zestawienia elektroniczno-rozrywkowych bestsellerów wspomnianej sieci sklepów. Poniżej znajdziecie trzy pełne rankingi, obejmujące następujące platformy: PC, PlayStation 2 oraz Game Boy Advance.
Krzysztof Bartnik
11 stycznia 2005 15:08
Zaledwie jeden mail oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody, jaką w tym tygodniu jest egzemplarz gry Myst IV: Objawienie.
Janusz Burda
11 stycznia 2005 12:00
Obecnie jednym z najpopularniejszych gatunków gier są wyścigi samochodowe, więc zupełnie naturalnym posunięciem wydaje się umieszczenie Need for Speed: Underground Rivals i Ridge Racers na amerykańskiej i europejskiej liście tytułów startowych dla mobilnej konsoli PSP. Druga z wymienionych pozycji sprzedawana jest już w Japonii, natomiast pierwsza będzie nowością. Jak wypada porównanie?
Radosław Grabowski
11 stycznia 2005 11:40
Firma Electronic Arts, słynąca z doskonałych gier sportowych (chociaż niektóre z ostatnio serwowanych odsłon serii przypominają odgrzewane kotlety), przygarnęła pod swoje skrzydła kolejną, hmmm, dyscyplinę. Jest to AFL (Arena Football League), czyli taki halowy futbol amerykański. EA podpisała z zarządem AFL czteroletnią, wyłącznościową umowę, dzięki której ujrzymy AFL na ekranach komputerów.
Maciej Myrcha
11 stycznia 2005 11:20
Podczas oficjalnego wydania Sony PSP w Japonii Masa Chatani, szef oddziału ds. technologii, udzielił mediom specjalnego wywiadu. Ujawnił między innymi, że sieć bezprzewodowa, zaimplementowana w najnowszym dziecku Sony, będzie mogła kiedyś służyć np. do grania przez Internet, poprzez specjalne „access pointy”.
Piotr Spychala
11 stycznia 2005 10:36