Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2015, 10:55

Never Alone: Foxtales - zapowiedziano pierwszy dodatek do platformówki studia Upper One Games

Studio Upper One Games zapowiedziało Never Alone: Foxtales, czyli pierwszy dodatek do udanej zeszłorocznej platformówki, opartej na wierzeniach rdzennych ludów Alaski.

Platformówka Never Alone okazała się jedną z najciekawszych produkcji z tego gatunku wydanych w zeszłym roku. Dlatego ucieszyla nas wiadomość, że jej twórcy, czyli ludzie ze studia Upper One Games, właśnie zapowiedzieli pierwszy dodatek. Rozszerzenie otrzymało tytuł Never Alone: Foxtales i nie będziemy musieli długo czekać na jego premierę, gdyż DLC trafi do sprzedaży 28 lipca tego roku. W planach są wersje na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Warto zauważyć brak wśród platform docelowych Wii U. Podstawowe wydanie gry zawitało na ten system w zeszłym miesiącu i na razie nie wiadomo, czy Foxtales pójdzie w jego ślady.

Never Alone zyskało sympatię graczy głównie za sprawą nietypowego klimatu i ciekawej fabuły, gdyż oba te aspekty pełnymi garściami czerpały z wierzeń ludu Inuitów. Przy tworzeniu pierwszego dodatku autorzy ponownie sięgnęli do opowieści rdzennych ludów Alaski, a konkretnie zainspirowali się starą legendą o tzw. Dwóch Braciach z Wybrzeża.

Głównymi bohaterami Never Alone: Foxtales będzie znany z wersji podstawowej duet, w skład którego wejdzie młoda dziewczyna z plemienia Inupiaq imieniem Nuna oraz towarzyszący jej biały lis. Historia rozpocznie się wraz z nadejściem wiosny, kiedy to bohaterowie wsiądą do niewielkiego canoe i wyruszą w podróż przez jeziora, rzeki oraz porzucone wioski północno-zachodniej Alaski z misją uratowania nowopoznanego przyjaciela.

Never Alone: Foxtales zaoferuje trzy nowe duże lokacje. Rozgrywka przypominać ma to, co znamy z podstawowej wersji gry. Ponownie otrzymamy zatem platformówkę, która przetestuje naszą zręczność podczas pokonywania przeszkód i walki z wrogami, jak również wystawi na próbę spryt gracza dzięki licznym zagadkom logicznym. Wszystkim tym będziemy bawili się samotnie lub w trybie kooperacji dla dwóch osób.

Przy produkcji dodatku autorzy ponownie zaangażowali jako konsultantów członków współczesnych starszyzn plemiennych i potomków Inuitów, dysponujących bogatą wiedzą na temat legend tych ludów. Podczas zabawy będziemy mogli odblokować pięć filmików dokumentalnych, zaznajamiających z kulturą rdzennych mieszkańców Alaski.

  1. Never Alone – oficjalna strona gry