Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 maja 2020, 13:52

autor: Bebop

Netflix zapowiada film akcji, Charlize Theron zagra wojowniczkę

W wakacje na platformie Netflix zadebiutuje nowy film akcji z Charlize Theron - The Old Guard, który przedstawi losy nieśmiertelnej grupy najemników. Dzieło oparte jest na powieści graficznej z 2017 roku.

Netflix zapowiada film akcji, Charlize Theron zagra wojowniczkę - ilustracja #1
The Old Guard to mocny film naszpikowany akcją.

Po wielkim sukcesie obrazu Tyler Rake: Ocalenie, Netflix zapowiada rozszerzenie swojej oferty o kolejny film akcji oparty na komiksie. Tym razem adaptacji doczeka się powieść graficzna zatytułowana The Old Guard, a w głównej roli zobaczymy laureatkę Oscara - Charlize Theron. Gwiazda dobrze czuje się w produkcjach sensacyjnych, o czym świadczą takie filmy jak Mad Max: Na drodze gniewu (2015), Atomic Blonde (2017) oraz Szybcy i wściekli 8 (2017).

W SKRÓCIE:
  1. 10 lipca na Netfliksie zadebiutuje The Old Guard - film akcji oparty na komiksie o tym samym tytule;
  2. obraz przedstawi losy nieśmiertelnych najemników;
  3. w głównej roli wystąpi Charlize Theron, a partnerować jej będzie m.in. KiKi Layne.

Film The Old Guard opowie historię tajemnej grupy nieśmiertelnych najemników, w której szeregach działają Andy (Charlize Theron) oraz świeżo zwerbowana Nil (KiKi Layne). Kolejna misja nietypowej jednostki mocno się komplikuje, kiedy przeciwnik poznaje sekret jej członków i planuje wykorzystać go do własnych celów. Szybko okaże się, że są rzeczy gorsze niż śmierć.

Reżyserem filmu jest Gina Prince-Bythewood, która w swoim CV ma m.in. Sekretne życie pszczół oraz W cieniu jupiterów. Jego producentami są David Ellison, Dana Goldberg, Don Granger, AJ Dix, Beth Kono, Marc Evans i wspomniana wcześniej Charlize Theron. W obsadzie zobaczymy też takich aktorów jak Marwan Kenzari, Luca Marinelli, Harry Melling, Van Veronica Ngo, Matthias Schoenaerts i Chiwetel Ejiofor.

Obraz bazuje na serii powieści graficznych o tym samym tytule, wydawanych od 2017 roku. Oryginał tworzony jest przez rysownika Leandro Fernandeza oraz scenarzystę Grega Ruckę, który pracuje także nad filmem.

Netflix zapowiada film akcji, Charlize Theron zagra wojowniczkę - ilustracja #2
Nieśmiertelni najemnicy nie przebierają w środkach.

Popularność filmu Tyler Rake: Ocalenie pokazuje, że widzowie są w stanie przymknąć oko na bolączki scenariusza, jeśli na ekranie dużo się dzieje. Nie każdy wie, że tytuł z Chrisem Hemsworthem również oparty został na motywach komiksu, a mianowicie albumu Ciudad z 2014 roku. Idąc tym tropem nowy obraz z Charlize Theron może okazać się kolejnym hitem. Odpowiedź nadejdzie w lipcu.

Tymczasem warto zapoznać się z listą premier, które amerykańska platforma VOD przygotowała z myślą o maju. Sami przekonajcie się, czy warto skorzystać z doładowania Netflix.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix