Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 marca 2020, 12:55

autor: AlexB

Netflix anulował serial Mesjasz po pierwszym sezonie

Platforma Netflix zdecydowała się na skasowanie po pierwszym sezonie serialu Mesjasz. Oficjalne powody tej decyzji nie zostały podane, lecz według źródeł magazynu The Hollywood Reporter, może chodzić o niepewność związaną z produkcją tytułu w wielu miejscach na świecie w dobie koronawirusa.

Pierwszy sezon Mesjasza, który zadebiutował na platformie Netflix 1 stycznia tego roku, zakończył się w sposób, który zostawiał dość dużą furtkę dla kontynuacji. Niestety, wygląda na to, że takowej nigdy się nie doczekamy. Wczoraj na swoim profilu na Instagramie jedna z gwiazd produkcji, Wil Traval, ogłosiła, że serial został anulowany. Aktor serdecznie podziękował wszystkim fanom za obejrzenie produkcji i podkreślił, że chciałby, żeby sprawy potoczyły się inaczej.

Netflix anulował serial Mesjasz po pierwszym sezonie - ilustracja #1
Mesjasz jest jednym z kilku seriali od Netfliksa, które miały pecha i zostały anulowane po pierwszym sezonie.

Netflix oficjalnie nie podał powodów, dla których Mesjasz został anulowany po pierwszym sezonie. Jak jednak donoszą źródła magazynu The Hollywood Reporter, włodarze platformy nie byli przekonani co do dalszej produkcji serialu, który obejmuje międzynarodową obsadę i wymaga od ekipy podróżowania po świecie, co zwłaszcza teraz, podczas epidemii koronawirusa, jest znacznie utrudnione, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Powodem mogła być także niska oglądalność, choć tego potwierdzić nie można, gdyż Netflix nie przedstawił dokładnych danych.

Przypominamy, że Mesjasz został dość chłodno przyjęty przez media branżowe (w serwisie Rotten Tomatoes zaledwie 44% z 27 recenzji serialu jest pozytywnych). Wzbudził on również spore kontrowersje w środowiskach religijnych. Ostatecznie jednak zebrał pewną grupę miłośników, którzy z pewnością są w tym momencie mocno rozczarowani.

  1. Mesjasz na platformie Netflix