Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2013, 18:50

autor: qjin

NBA 2K14 na zwiastunie z wersji na PlayStation 4

Firma 2K Games opublikowała nowy zwiastun z najnowszej edycji NBA2K oznaczonej numerem 14. Filmik ukazuje w akcji wersję gry przeznaczoną na konsole nowej generacji, która zadebiutuje w dniu wydania Xboksa One i PlayStation 4.

NBA 2K14 na PS4 i XONE wskoczy na jeszcze wyższy poziom graficzny niż wersje na obecną generację konsol - NBA 2K14 na zwiastunie z wersji na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-17
NBA 2K14 na PS4 i XONE wskoczy na jeszcze wyższy poziom graficzny niż wersje na obecną generację konsol

NBA 2K14, czyli kolejna część flagowej serii 2K Sports, ukazała się na PC oraz konsole obecnej generacji (PlayStation 3 i Xboksa 360) 1 października 2013 roku i dopiero zmierza na nowe urządzenia firm Sony i Microsoft. Dwa dni temu producent udostępnił pierwszy obrazek promujący wirtualną koszykówkę studia Visual Concepts w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One, a dzisiaj poszedł za ciosem, publikując świeży zwiastun. Można na nim ujrzeć faktyczny wygląd gry uruchomionej na pierwszej z wymienionych konsol nadchodzącej generacji.

W filmiku ponownie główną rolę odgrywa LeBron James, „twarz” NBA 2K14. Prócz wyczynów dwukrotnego mistrza NBA na zwiastunie przewijają się m.in. Kevin Durant z Oklahoma City Thunder, James Harden z Houston Rockets, Kobe Bryant i Steve Nash z Los Angeles Lakers, wracający do gry po długiej kontuzji Derrick Rose z Chicago Bulls czy Andre Iguodala z Golden State Warriors. Aby przekonać się o tym, jak grafika poszła do przodu, wystarczyć – dla porównania – zajrzeć do naszej galerii czy obejrzeć materiały wideo nagrane na podstawie wersji przeznaczonej na obecną generację konsol. To, co rzuca się od razu w oczy, to zdecydowanie bogatsze w detale modele zawodników. Dla jeszcze lepszego zobrazowania na oficjalnym Facebooku NBA 2K14 umieszczono zdjęcie prawdziwego LeBrona obok screena z wersji na PlayStation 4.

LeBron w rzeczywistości i w grze wideo - NBA 2K14 na zwiastunie z wersji na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-10-17
LeBron w rzeczywistości i w grze wideo

Mimo że zwiastun prezentuje w akcji wersję na konsolę firmy Sony, to można założyć, ze tak samo świetnie będzie wyglądać edycja na sprzęt koncernu Microsoft. Warto wspomnieć, że next-genowe NBA 2K14 ma zawierać unikatowe, ale jeszcze nieokreślone opcje. Premiera gry na Xboksa One odbędzie się 22 listopada 2013 (nie w Polsce), a na PlayStation 4 tydzień później – 29 listopada 2013 roku.