Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2013, 11:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

NBA 2K14 dostępne na amerykańskim rynku. Gra zadebiutuje w Polsce w piątek

Kolejna odsłona sportowej serii NBA 2K zadebiutowała w amerykańskich sklepach, zbierając przy okazji wysokie oceny od recenzentów. Polscy gracze wbiegną na parkiet w najbliższy piątek.

Gra NBA 2K14 zadebiutowała wczoraj na amerykańskim rynku, w wersji na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputery PC. Tytuł ukaże się w Polsce w najbliższy piątek, a w listopadzie pojawi się edycja dedykowana konsolom nowej generacji.

Z okazji premiery firma 2K Games, wydawca gry, opublikowała widoczny powyżej zwiastun, prezentujący fragmenty rozgrywki, a także informujący o ocenach, jakie zebrała najnowsza odsłona sportowej serii. Te jak zwykle są bardzo wysokie (średnia w serwisie Metacritic wynosi 87 punktów), jednak w porównaniu do zeszłorocznej edycji, zanotowano spadek o 3 punkty (wersja gry na konsolę PlayStation 3).

Dodatkowo warto rzucić okiem na poniższy materiał wideo, na którym przedstawiono fragmenty gameplaya pochodzące z wersji na urządzenia nowej generacji. NBA 2K14 ukaże się w Stanach Zjednoczonych 15 listopada na konsoli PlayStation 4 i 22 listopada na Xboksie One. Firma Cenega, polski dystrybutor produkcji, nie poinformowała jeszcze kiedy next-genowe edycje zawitają do Polski. Można jednak podejrzewać, że nastąpi to wraz z europejską premierą nowego sprzętu firmy Sony – 29 listopada. W przypadku XOne sytuacja jest całkowicie niepewna, ponieważ oficjalnie maszyna zadebiutuje w naszym kraju dopiero w przyszłym roku.

NBA 2K14 wprowadza szereg mniejszych i większych zmian, o których pisaliśmy w sierpniu. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest to pierwsza odsłona serii, w której przejmiemy kontrolę nad europejskimi drużynami. Firma 2K Games zawarła bowiem umowę z przedstawicielami koszykarskiej Euroligi, dzięki czemu dostaniemy możliwość pokierowania 14 zespołami ze Starego Kontynentu. Grę można już zamawiać u większości rodzimych sprzedawców. Produkcja dostępna będzie w angielskiej wersji językowej.