Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2022, 12:30

autor: Sonia Selerska

Nazwał swoje dziecko imieniem postaci z LoL-a, pros nie żartował

Jeden z najsłynniejszych koreańskich e-sportowców postanowił nadać swojemu synowi imię na cześć postaci, która przyczyniła się do jego zwycięstwa na mistrzostwach świata League of Legends. To idealne zwieńczenie jego kariery.

Kang Chan-young, znany pod pseudonimem Ambition, jest jednym z najsłynniejszych graczy w historii e-sportu. Koreańczyk w 2017 roku wraz z drużyną Samsung Galaxy osiągnął największy możliwy sukces w swojej dziedzinie, jakim jest wygranie Mistrzostw Świata League of Legends. Pomimo emerytury, na którą przeszedł w 2018 roku, ukochana gra nie zniknęła z jego życia.

Ambition i jego ukochana postać

Po odejściu ze świata e-sportu Ambition miał szansę skupić się na życiu osobistym i doczekał się dziecka. Jak donosi koreański portal Daily Esports, chłopiec został nazwany Jarvan V, na cześć postaci w League of Legends imieniem Jarvan IV.

Dobór imienia nie był w żadnym stopniu przypadkowy, gdyż ta konkretna postać odegrała w życiu gracza niezwykle ważną rolę. Jarvan IV był jednym championów, którym Ambition zagrał w swojej zwycięskiej kolejce przeciwko SKT w 2017 roku – tym samym po części pomógł mu w zdobyciu tytułu mistrza świata.

Według tradycji League of Legends każdy członek zwycięskiej drużyny po zakończeniu tak zwanych Worldsów, dostaje szansę wybrania jednej postaci, która otrzyma skina w ramach uczczenia jego osiągnięcia. Jak pewnie się domyślacie, Ambition zdecydował się na Jarvana.

Nazwał swoje dziecko imieniem postaci z LoL-a, pros nie żartował - ilustracja #1

Dla wielu koreański mistrz na zawsze kojarzony będzie z postacią walecznego księcia. Jest to widoczne do tego stopnia, że w teledysku do piosenki, która pełniła rolę hymnu mistrzostw w 2018 roku, Ambition został zanimowany, dzierżąc charakterystyczną dla Jarvana włócznię.

Historia bohatera w świecie LoL-a jako dobry omen dla dziecka

Oprócz imponującej historii ojca młodego Jarvana V, warto wziąć pod uwagę to, kim właściwie jest postać, po której odziedziczył imię.

Jarvan IV przez twórców gry nazywany jest wzorem dla Demacian, czyli mieszkańców ziem, którymi ma władać. Dzięki swojej waleczności i odwadze ma być inspiracją dla swoich podwładnych oraz przykładem wszelkich cnót.

Jego historia opowiada o problemach związanych z wyzwaniem dorównania swojemu poprzednikowi, którym jest król Jarvan III. Możemy się więc domyślać, że Ambition, który przez wielu uznawany jest za niepodważalnego króla League of Legends, nadając synowi takie imię, widzi w nim godnego następcę.

Zapewne minie jeszcze wiele lat, zanim przekonamy się, czy Jarvan V poszedł w ślady ojca. To wydarzenie jest jednak wspaniałym dowodem na to, jak bardzo gry są w stanie wpłynąć na nasze życie.