Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2022, 14:29

Nawet reżyser Elden Ring nie rozumie, skąd się wziął fenomen tej gry

Elden Ring osiągnął niebywały sukces komercyjny, niezaprzeczalnie jest to jeden z lepiej sprzedających się tytułów tego roku. Hidetaka Miyazaki nie ma jednak pojęcia, jak do tego doszło.

Źródło fot. FromSoftware
i

Nie ma co ukrywać, Elden Ring jest niesamowitym hitem i sprzedaje się wyjątkowo dobrze. Ostatnie raporty wydawcy (z listopada) wskazują, że produkcja od FromSoftware trafiła w ręce 17,5 miliona graczy. Jak się jednak okazuje, sam twórca tytułu – Hidetaka Miyazaki – nie wie, jak do tego doszło.

2 grudnia miała miejsce gala PlayStation Partner Awards 2022, podczas której Elden Ring otrzymał dwie nagrody – publiczności oraz za bycie najlepiej sprzedającą się grą wyprodukowaną w Azji. Podczas tego wydarzenia Miyazaki udzielił wywiadu dla serwisu Famitsu. Reżyser kreatywny produkcji przyznał w rozmowie, że nie wie, co jest przyczyną jej sukcesu.

Szczerze mówiąc, nie byłem w stanie tego dokładnie przeanalizować. To prawda, że sprzedaż jest wysoka, ale co jest tego powodem? Jeszcze nie wiem. Nawet jeśli zapytasz mnie dlaczego – nie chcę zmieniać sposobu, w jaki pracuję. Staram się też nie myśleć o tym za dużo, ponieważ mogłoby to odwrócić uwagę od mojego następnego projektu.

Elden Ring ma jeszcze szansę, by zdobyć kilka nagród. Już za kilka dni odbędzie się bowiem gala The Game Awards 2022. Tytuł jest nominowany tam w siedmiu kategoriach – w tym na grę roku.

  1. Elden Ring - poradnik do gry
  2. Recenzja gry Elden Ring - otwarty świat śmierci wart

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej