Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 grudnia 2019, 14:50

Najważniejsze wybory roku - plebiscyt na grę 2019

Wszystkie ważne premiery tego roku są już za nami, a branża świętuje tak samo, jak cały świat. Dlatego najważniejszym wydarzeniem tygodnia jest nasz trwający plebiscyt, w którym to Wy wybieracie grę 2019 roku.

Okres świąteczno-noworoczny trwa w najlepsze, więc można w spokoju nadrabiać growe zaległości. Z racji tego, że w branży dzieje się niewiele, to chcieliśmy zwrócić dziś Waszą uwagę na kolejną edycję plebiscytu, w którym wszyscy czytelnicy serwisu GRYOnline.pl wybierają najlepsze produkcje ostatnich dwunastu miesięcy. Od rozpoczęcia naszej zabawy minęło już kilkanaście dni, więc nadarza się dobra okazja, by pokusić się o pierwsze wnioski.

Jeśli chodzi o główną kategorię plebiscytu – Gra Roku 2019 – to potwierdziły się nasze przypuszczenia o braku wyraźnego faworyta, który górowałby nad resztą stawki. Death Stranding to nie jest Red Dead Redemption 2, a Jedi: Upadły Zakon to nie jest God of War. Trzy produkcje z podium idą praktycznie łeb w łeb, a realnie aż pięć ma szansę zająć pierwsze miejsce, bo różnice pomiędzy nimi są naprawdę niewielkie. Co ciekawe, cała czołówka to gry akcji, a pierwsi reprezentanci ukochanego nad Wisłą gatunku RPG znajdują się dopiero na szóstej i siódmej lokacie. Nie przypominamy sobie, kiedy ostatnio oglądaliśmy tak wyrównany pojedynek. Dobrze to wróży całemu konkursowi, bo czasu do jego zakończenia pozostało sporo.

Najważniejsze wybory roku - plebiscyt na grę 2019 - ilustracja #1

Dla odmiany niespodzianek nie ma w drugiej kategorii, gdzie wybieracie Najbardziej oczekiwaną grę roku 2020. Aktualny lider zostawił w pokonanym polu całą stawkę, zdobywając – na razie – więcej punktów niż DZIEWIĘĆ kolejnych tytułów razem wziętych. To jest absolutny nokaut. Nie powiemy Wam co to za produkt, ale jeśli spojrzycie na listę nominowanych, to bez trudu go namierzycie.

Bez względu na aktualne wynik w drugiej kategorii warto zagłosować, bo bitwa o drugą lokatę jest piekielnie wyrównana. Plebiscyt zakończy się 13 stycznia 2020 roku, do tej pory oddaliście blisko 15 tysięcy głosów. Tradycyjnie zachęcamy Was do zabawy, bo jest to jedna z niewielu akcji tego typu, w których to WY decydujecie o tym, jaki tytuł będzie tym wyróżnionym przez nasz serwis. GOL-owa redakcja też wybierze swoje typy, ale nie mają one żadnego wpływu na ostateczny rezultat.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Jeśli spodobał Ci się ten tekst i chcesz otrzymywać go przed wszystkimi, zapisz się do naszego newslettera.