Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 maja 2012, 10:30

autor: Adrian Werner

Najlepsze cosplaye - Saber z Fate/stay night

Na dobry początek tygodnia proponujemy cosplaya Saber, czyli jednej z głównych postaci występujących w cyklu zapoczątkowanym przez grę Fate/stay night.

Najlepsze cosplaye - Saber z Fate/stay night - ilustracja #1
Źródło: www.maridah.com

Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować cosplaya Saber, czyli jednej z głównej bohaterek gry Fate/stay night. Za tę postać przebrała się Maridah.

Dla porównania przypominamy jak Saber prezentowała się w samej grze:

Najlepsze cosplaye - Saber z Fate/stay night - ilustracja #2

Najlepsze cosplaye - Saber z Fate/stay night - ilustracja #3 Fate/stay night to stworzona przez japońskie studio Type-Moon gra należąca do gatunku Visual Novel. Zabawa w tego typu produkcjach sprowadza się głównie do biernego śledzenia fabuły i co pewien czas wybierania pomiędzy kilkoma akcjami, co doprowadza do rozszczepienia opowieści na kilka ścieżek. Scenariusz gry opowiadał o rozgrywanej co kilka dekad Wojnie o Święty Graal, w ramach której magowie rywalizują o dostęp do tego artefaktu. W walce poza własnym sprytem i czarami korzystają z niezwykle potężnych Sług - przyzwanych duchów legendarnych bohaterów, takich jak m.in. Gilgameszem czy Herkules.

Wydane pierwotnie wyłącznie na PC Fate/stay night okazało się wielkim przebojem w Kraju Kwitnącej Wiśni. Powstała konwersja na PlayStation 2 oraz kontynuacja zatytułowana Fate/hollow ataraxia. Wyprodukowano także serię bijatyk osadzonych w tym uniwersum, jak również przeznaczone na PSP jRPG Fate/Extra. Seria doczekała się też adaptacji na inne media, w tym m.in. komiksy i seriale animowane. Z tych produkcji najwyższym uznaniem fanów cieszy się będący prequelem cykl powieściowy Fate/Zero autorstwa Gena Urobuchiego, który również doczekał się animowanej adaptacji.

Najlepsze cosplaye - Saber z Fate/stay night - ilustracja #4
Najlepsze cosplaye - Saber z Fate/stay night - ilustracja #5
Najlepsze cosplaye - Saber z Fate/stay night - ilustracja #6
TWOIM ZDANIEM

Jak podoba Ci się cosplay z Fate/stay night?

Ładna dziewczna, kostium już nie taki super.
66,5%
Świetny, wszystko zostało wiernie odwzorowane.
16,5%
Kompletnie mi się nie podoba.
13,2%
Właśnie strój zrobił na mnie wrażenie.
3,8%
Zobacz inne ankiety