Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 23 lipca 2019, 19:36

autor: Vergil

Nadciąga Riddick 4: Furya – Vin Diesel ponownie jako galaktyczny morderca

Vin Diesel, który na przestrzeni lat wcielał się między innymi w galaktycznego mordercę – Richarda B. Riddicka – potwierdził, że Riddick 4: Furya, czyli czwarty film opowiadający o jego przygodach, ma już gotowy scenariusz.

Miłośnicy przygód Richarda B. Riddicka, czyli najbardziej poszukiwanego przestępcy w całej galaktyce, mogą zacierać ręce. Wcielający się w tę postać aktor Vin Diesel pochwalił się bowiem na swoim Instagramie, że scenariusz do czwartego filmu z jego udziałem jest już gotowy. O filmie zatytułowanym Riddick 4: Furya nie wiadomo obecnie zbyt wiele. Wiemy jedynie, że jego scenarzystą został David Twohy, który pełnił tę samą funkcję przy każdej poprzedniej produkcji. Poza tym na stronie tytułowej scenariusza widnieje następujący cytat:

Każdy chciałby być bestią, dopóki nie musi robić tego, co robi prawdziwa bestia.

Richard B. Riddick to istna maszyna do zabijania. - Nadciąga Riddick 4: Furya – Vin Diesel ponownie jako galaktyczny morderca - wiadomość - 2019-07-23
Richard B. Riddick to istna maszyna do zabijania.

Przypomnijmy, że Riddicka poznaliśmy w filmie Pitch Black z 2000 roku. Cztery lata później zadebiutowała następna produkcja opowiadająca o tym galaktycznym mordercy, czyli Kroniki Riddicka, a także film animowany pod tytułem Kroniki Riddicka: Mroczna furia. W 2013 roku ukazało się natomiast trzecie dzieło poświęcone tej postaci, nazwane po prostu Riddick.

Poza tym w owego antybohatera mogliśmy się wcielić w grach The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay oraz The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena. W 2013 roku Vin Diesel ujawnił natomiast, że założone przez niego studio Tigon pracuje nad następną pozycją z udziałem słynnego kosmicznego bandyty, jednak od tamtej pory nie doczekaliśmy się żadnych konkretów na temat tego enigmatycznego projektu.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu Riddick
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.