Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2014, 15:45

Nadchodzi Ultimate Party - przeglądarkowe action-RPG z 256 graczami na jednym serwerze

Studio PandaKnifeTree pracuje nad przeglądarkowym zręcznościowym RPG zatytułowanym Ultimate Party. Zaoferuje on rozgrywkę multiplayer z maksymalnie 256 osobami na serwerze oraz mechanizmy walki w stylu serii Diablo i jej naśladowców.

ULTIMATE PARTY W SKRÓCIE:
  • Producent: PandaKnifeTree
  • Gatunek: action-RPG
  • Platforma: przeglądarki

Niezależne studio deweloperskie PandaKnifeTree ujawniło swój pierwszy projekt. Okazało się nim zręcznościowe RPG zatytułowane Ultimate Party, które połączy typowe mechanizmy hack-n-slasha pokroju serii Diablo z dużym sieciowym światem przypominającym produkcje MMO, w którym na jednym serwerze będzie się mogło bawić maksymalnie 256 osób. Gra powstaje na bazie silnika Unity i rozgrywana będzie z poziomu przeglądarki. Całość powstaje głównie z myślą o zabawie na pecetach, ale wykorzystywana technologia sprawia, że autorzy będą mogli relatywnie łatwo udostępnić swoje dzieło również na inne platformy. Na razie twórcy nie są jeszcze w stanie podać żadnej, nawet przybliżonej daty premiery.

Akcja gry toczyć się będzie w raczej standardowej krainie fantasy, oferującej sporą różnorodność lokacji i typów przeciwników. Poza standardowymi wrogami pojawią się także liczni bossowie, których pokonanie będzie przebiegało w kilku etapach. Autorzy projektują całość głównie z myślą o rozgrywce z 256 graczami na serwerze, ale udostępnią również tryby osobisty oraz instancyjny. Pierwszy przypominać ma typowe produkcje dla pojedynczego gracza i wirtualne uniwersum zamieszkiwać będą wtedy tylko postacie niezależne oraz bohater użytkownika. Drugi tryb utworzy kopię świata przeznaczoną wyłącznie dla niewielkiej grupy znajomych.

Nadchodzi Ultimate Party - przeglądarkowe action-RPG z 256 graczami na jednym serwerze - ilustracja #1

Rozpoczynając zabawę wybierzemy między trzema typami postaci. Wojownicy preferować będą walkę w zwarciu i kierowanie tego typu herosem wymagać ma łączenia ataki w długie kombinacje poprzez klikanie prawym oraz lewym przyciskiem myszy w odpowiednim rytmie. Z kolei strzelec będzie korzystał ze sporego zestawu różnorodnych typów broni dystansowej i każda z nich posiadać ma dwa tryby strzelania. Ostatnią profesją będzie Uzdrowiciel, który poza leczeniem obrażeń kolegów z drużyny ma posiadać moc przeobrażania się na krótki czas w niemalże niepokonanego olbrzyma.

Zespół PandaKnifeTree nie może się pochwalić dużą liczbą pracowników, dlatego autorzy opracowali szereg technologii, które umożliwiają szybką i łatwą produkcję nowej zawartości. Dzięki temu twórcy mają być w stanie regularnie rozbudowywać grę o nowe elementy, lokacje, przygody i wrogów.

  1. PandaKnifeTree – oficjalna strona studia