Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2020, 12:30

autor: AlexB

Nadchodzi Steam Digital Tabletop Fest, gratka dla fanów gier planszowych

Od 21 do 26 października na platformie Steam będzie trwał Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych. W jego ramach pojawi się między innymi mnóstwo paneli dyskusyjnych, pogadanek i transmisji, podczas których poruszony zostanie temat, w jaki sposób zaciera się granica między produkcjami fizycznymi a elektronicznymi.

W SKRÓCIE
  1. W dniach 21-26 października na platformie Steam odbędzie się Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych.
  2. W jego ramach pojawi się mnóstwo atrakcji w postaci między innymi wirtualnych sesji rozgrywek, paneli dyskusyjnych, pogadanek, transmisji na żywo itp.
  3. Podczas wydarzenia możemy się spodziewać paneli poświęconych takim pozycjom, jak Plague Inc: Evolved, Othercide czy Gloomhaven.

Planszówki – zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów, by rozruszać mało porywające imprezy bądź nudne popołudnia z rodziną. Te najpopularniejsze już dawno wyszły poza swoje ramy. Zaczęły one gościć chociażby na komputerach, konsolach i urządzeniach mobilnych w formie cyfrowych adaptacji. Między innymi właśnie na nich skupi się ogłoszony ostatnio Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych Steam. Wystartuje on na platformie firmy Valve w środę 21 października o godzinie 19:00 czasu polskiego, a zakończy w poniedziałek 26 października.

Nadchodzi Steam Digital Tabletop Fest, gratka dla fanów gier planszowych - ilustracja #1
Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych na Steam odbędzie się pod koniec miesiąca.

Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych Steam jest organizowany we współpracy z niezależnym brytyjskim studiem Auroch Digital. Jego głównym celem ma być uczczenie produkcji „rozmywających granicę między grami fizycznymi a cyfrowymi”. Chodzi tutaj zarówno o wspomniane w pierwszym akapicie adaptacje planszówek, jak i tytuły naśladujące ich stylistykę czy pozycje elektroniczne, które doczekały się wersji fizycznej. Podczas wydarzenia możemy spodziewać się wielu atrakcji, takich jak wirtualne sesje rozgrywek, panele dyskusyjne, pogadanki, transmisje na żywo itp. W ich trakcie pojawi się możliwość wdania się w rozmowę ze znamienitymi gośćmi. Wśród nich znajdą się Sandy Petersen (Call of Cthulhu RPG, Quake, Cthulhu Wars), Steve Jackson (Munchkin, Ogre, Car Wars), Ian Livingstone (współzałożyciel Games Workshop), Elizabeth Hargrave (Wingspan), a także Simon Parkin (pisarz i autor artykułów dla New Yorkera). Ten ostatni opowie między innymi o tym, jak gra planszowa pomogła aliantom zwyciężyć w II wojnie światowej. Bardzo prawdopodobne jest również, że temu wszystkiemu towarzyszyć będzie wyprzedaż na Steamie (via TechRaptor). Na razie nie zostało to jednak oficjalnie potwierdzone.

Jak na razie pełen program Festiwalu Cyfrowych Gier Planszowych Steam nie jest znany. Podano jedynie tematy i krótkie opisy niektórych paneli (ich listę znajdziecie poniżej). Kolejne mają zostać ogłoszone „bliżej początku wydarzenia”.

  1. Plague Inc: Evolved – podczas którego James Vaughan, projektant cyfrowej oraz fizycznej wersji gry, będzie grał w planszową wersję scenariusza gry cyfrowej, równocześnie omawiając design obu wersji.
  2. Othercide – taktyczna gra RPG łącząca dosadny styl graficzny, unikalną opowieść oraz stanowiącą wyzwanie taktyczną rozgrywkę – prezentowana przez dyrektora artystycznego oraz głównego projektanta gry.
  3. Gloomhaven – transmisja na żywo, podczas której producenci omówią nadchodzącą zawartość w kolejnej dużej aktualizacji do wczesnego dostępu do Gloomhaven na Steam.
  4. Wirtualny panel dyskusyjny na temat gier o Marsie – podczas którego do twórców gier dołączą pracownicy i naukowcy z prawdziwej agencji kosmicznej, by podyskutować o tym, w czym gry mają rację odnośnie Marsa, a w czym nie.
  5. Wirtualny panel o grach związanych z Cthulhu – podczas którego najbardziej znani projektanci gier fizycznych i cyfrowych związanych z Cthulhu zapytają m.in. o wpływ kulturowy tego typu tytułów.

Jeśli chcecie otrzymać powiadomienie o starcie Festiwalu Cyfrowych Gier Planszowych Steam, możecie o to poprosić na stronie podlinkowanej poniżej. Pojawią się na niej również wszystkie nowe szczegóły na temat nadchodzącej imprezy.

  1. Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych na platformie Steam
  2. Oficjalna strona platformy Steam