Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 20:38

Nadchodzi MEG 9: Lost Echoes - gra współtworzona przez ojca cyberpunku Williama Gibsona

Zespół Skunkwerk Kinetic pracuje nad pecetową grą akcji MEG 9: Lost Echoes. Za jej warstwę fabularną odpowiada William Gibson, czyli pisarz uznawany za twórcę cyberpunku.

Niezależne studio Skunkwerk Kinetic zapowiedziało swój następny projekt. Okazało się nim MEG 9: Lost Echoes, czyli gra akcji wzbogacona elementami strategicznymi, w której pokierujemy pojazdem bojowym eksplorującym pełny niebezpieczeństw obcy wymiar. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety. Na razie deweloperzy nie są w stanie podać planowanej daty premiery, ale wczesna wersja ma trafić do sprzedaży w Steam Early Access jeszcze w tym roku. Najciekawszym chyba elementem całego projektu jest fakt, że jego uniwersum oraz fabułę opracował William Gibson, czyli legendarny pisarz science-fiction, mający na koncie takie klasyki, jak Neuromancer, Graf Zero czy Mona Liza Turbo. Twórca ten jest uznawany za ojca gatunku cyberupunku i MEG 9: Lost Echoes jest pierwszą grą, w produkcję której jest zaangażowany.

Kampania przeniesie nas to odległą przyszłość, do miejsca znanego jako Probability Aperture. Jest to niewielki alternatywny wymiar, sztucznie stworzony w celach badawczych przez potężną korporację Quantum Multiphasics. Wybudowano w nim stację naukową Horizon, gdzie przeprowadzano szereg ambitnych, ale również niebezpiecznych eksperymentów. Pewnego dnia urywa się kontakt ze wszystkimi pracownikami ośrodka, a jego autonomiczna sztuczna inteligencja zaczyna nadawanie sygnału SOS. My wcielimy się w zatrudnionego przez korporację pilota zdalnie sterowanego dziesięciotonowego pojazdu bojowego znanego jako Rig. Naszym zadaniem będzie wykorzystanie go do odkrycia, co tak naprawdę stało się w stacji badawczej Horizon.

Podczas zabawy będziemy eksplorowali lokacje, zbierali przedmioty i gromadzili wskazówki. Przede wszystkim jednak czeka nas dużo walki. Wymiar Probability Aperture pełny będzie różnoodnych niebezpieczeństw, z których najgroźniejszym okaże się tzw. Korupcja, czyli niezbadana siła potrafiąca przejąć kontrolę nad porzuconymi maszynami i przeobrazić je w agresywne metalowe bestie.

Kierowany przez nas pojazd będzie silnie opancerzony i doskonale wyposażony. Jednocześnie otrzymamy dużą swobodę w konfigurowaniu jego części. Możliwe ma być zamontowanie dwóch dowolnych typów uzbrojenia oraz jednego defensywnego modułu wybranego spośród dziewięciu dostępnych rodzajów. Ponadto pojawi się opcja ulepszania praktycznie każdego podzespołu i systemu, w tym radaru i pancerza.

Jedną z kluczowych ról podczas zabawy odegra przypominający psa robot MEG 9. Wykorzystamy go do zwiadu, hakowania terminali oraz przede wszystkim gromadzenia surowców, które potem wykorzysta do konstrukcji różnych przydatnych urządzeń, takich jak pola siłowe czy automatyczne wieżyczki strażnicze. Wszystko to będzie konieczne do przetrwania, gdyż walka ma być bardzo trudna i zwycięstwa wymagać mają dobrego przygotowania do każdej potyczki.

  1. MEG 9: Lost Echoes – oficjalna strona gry
  2. MEG 9: Lost Echoes na Steam Greenlight