Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2013, 07:40

Nadchodzi Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky - nowa odsłona cyklu jRPG-ów studia Gust

Studio Gust zapowiedziało Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky, czyli nową odsłonę popularnego cyklu japońskich gier RPG. Tym razem kampania pozwoli na pokierowanie jedną z dwóch postaci.

Tworzona przez japońskie studio Gust seria Atelier to jeden z najbardziej obszernych cykli w gatunku jRPG. W jego skład wchodzi kilkanaście głównym odsłon i szereg gier pobocznych. Popularność marki wcale jednak nie słabnie, więc nikogo nie powinno dziwić, że twórcy zapowiedzieli właśnie nową odsłonę w postaci Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky.

Zgodnie z tytułem, gra opowie historię dwóch postaci. Escha Malier to piętnastoletnia dziewczyna, której matka przekazała sekrety wiedzy alchemicznej. Jej ambicją jest osiągnięcie poziomu mistrzowskiego w tej sztuce, ale obecnie wciąż jest żołtodziobem i brak jej zarówno umiejętności, jak i doświadczenia. Z kolei Logix Fiscario to osiemnastoletni młodzieniec, który do niedawna studiował w stolicy. Został jednak przymusowo przeniesiony do oddziału wyrzutków. W jego skład wchodzą niepokorni uczniowie, którzy wciąż jednak wykazują spory potencjał. W walce wykorzysta on zarówno zdolności alchemiczne, jak i szermierze.

Escha Malier. Źródło: magazyn Dengeki PlayStation. - Nadchodzi Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky - nowa odsłona cyklu jRPG-ów studia Gust - wiadomość - 2013-03-30
Escha Malier. Źródło: magazyn Dengeki PlayStation.

Rozpoczynając rozgrywkę wybierzemy, czy chcemy, aby naszą główną postacią była Escha czy Logix. Główny wątek opowieść pozostanie zawsze taki sam w ogólnych zarysach, ale zmianie ulegnie wiele wydarzeń oraz lista potencjalnych zakończeń kampanii. Akcja Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky toczyć się będzie wiele lat po wydarzeniach z Atelier Ayesha i podczas przygód napotkamy starsze wersje postaci znanych z wcześniejszych gier.

Co ciekawe Atelier Escha & Logy powstaje w oparciu o technologię LTGL, czyli silnik opracowany na potrzeby serii Dynasty Warriors. Umożliwi to twórcom zaoferowanie dużej skali starć. W bitwach tym razem pokierujemy sześcioosobową drużyną. Autorzy obiecują ponadto liczne modyfikacje w mechanizmach rozgrywki, które mają ułatwić nowym graczom zrozumienie rozbudowanego systemu alchemicznego.

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky powstaje wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 3. W Japonii premiera planowana jest na 27 czerwca. Na razie nie potwierdzono wersji anglojęzycznej, ale na zachodzie ukazały się wszystkie odsłony serii wydane na PlayStation 3, więc nie ma powodów, aby przypuszczać, że tym razem będzie inaczej.

  1. Gust - oficjalna strona studia