Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PSV
Okładka Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky (PS3)

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky

Atelier Escha & Logy Plus: Alchemists of the Dusk Sky

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky to gra RPG autorstwa japońskiego studia Gust. Jej cechą charakterystyczną jest niezwykle rozbudowany system rzemiosła, wymagający przeprowadzania reakcji alchemicznych oraz ciągłego rozbudowania własnego laboratorium.

RPG | TPP | fantasy | turowe | crafting | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky (PS3)

producent: Gust

wydawca: Koei Tecmo

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

27cze2013

PS3

22sty2015

PSV

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky to japońska gra RPG należąca do popularnego cyklu Atelier. Produkcję opracowało studio Gust, czyli ten sam zespół, który odpowiada za większość odsłon serii.

Akcja toczy się w pełnej magii fantastycznej krainie. Zgodnie z tytułem, gra opowiada historię dwóch postaci. Escha Malier to piętnastoletnia dziewczyna, której matka przekazała sekrety wiedzy alchemicznej. Jej ambicją jest osiągnięcie poziomu mistrzowskiego w tej sztuce, ale obecnie wciąż jest żołtodziobem i brak jej zarówno umiejętności, jak i doświadczenia. Z kolei Logix Fiscario to osiemnastoletni młodzieniec, który do niedawna studiował w stolicy. Został jednak przymusowo przeniesiony do oddziału wyrzutków. W jego skład wchodzą niepokorni uczniowie, którzy wciąż jednak wykazują spory potencjał. W walce wykorzystuje on zarówno zdolności alchemiczne, jak i szermierze. Rozpoczynając rozgrywkę wybieramy, czy chcemy, aby naszą główną postacią była Escha czy Logix. Główny wątek opowieść pozostaje zawsze taki sam, ale zmianie ulega wiele wydarzeń oraz lista potencjalnych zakończeń kampanii. Akcja Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky toczy się wiele lat po wydarzeniach z Atelier Ayesha i podczas przygód napotkamy starsze wersje postaci znanych z wcześniejszych gier.

Gra w ogólnych zarysach przypomina typowe produkcje RPG. Zabawa polega więc głównie na wypełnianiu zadań, turowej walce z potworami i gromadzeniu punktów doświadczenia, które wykorzystujemy następnie do rozwijania umiejętności bohaterów. Sercem całej serii Atelier jest jednak niezwykle rozbudowany system sztuk alchemicznych. Gracz musi podczas przygód szukać rzadkich składników, a następnie za ich pomocą produkować nowe przedmioty. Mechanika rzemiosła nie należy do prostych. Każdy komponent opisany jest za pomocą szeregu współczynników, określających jego jakość oraz sposób w jaki podlega syntezie. Ponadto, podczas zabawy musimy rozwijać własne laboratorium alchemiczne.

Atelier Escha & Logy powstało w oparciu o technologię LTGL, czyli silnik opracowany na potrzeby serii Dynasty Warriors. Umożliwiło to twórcom zaoferowanie dużej skali starć. W bitwach tym razem dowodzimy sześcioosobową drużyną. Autorzy wprowadzili też liczne modyfikacje w mechanizmach rozgrywki, które ułatwiają nowym graczom zrozumienie rozbudowanego systemu alchemicznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 169,90 PLN

Gry podobne do Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky

Wymagania wiekowe Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky

12+

Nadchodzi Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky - nowa odsłona cyklu jRPG-ów studia Gust
Nadchodzi Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky - nowa odsłona cyklu jRPG-ów studia Gust

wiadomość30 marca 2013

Studio Gust zapowiedziało Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky, czyli nową odsłonę popularnego cyklu japońskich gier RPG. Tym razem kampania pozwoli na pokierowanie jedną z dwóch postaci.

PS3
PSV