Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 kwietnia 2015, 11:49

autor: Adrian Werner

Nadbiega Football Tactics – turowa strategia piłkarska

Ukraińskie studio Creoteam pracuje nad grą Football Tactics, która pozwoli pokierować drużyną piłkarską podczas turowych meczów. Produkcja zmierza na pecety i urządzenia mobilne. Autorzy właśnie wypuścili demo edycji komputerowej.

Użytkownicy mobilni nie mogą narzekać na brak nowych gier piłkarskich. Większość nich podchodzi jednak do tej tematyki w sposób zręcznościowy lub pozwala wcielić się w menadżera drużyny. Dlatego warto zainteresować się nadchodzącym projektem Football Tactics, który pozwoli na pokierowanie zespołem podczas meczów w sposób typowy dla turowych strategii.

Autorów nie stać na wykupienie oficjalnych licencji, więc zaprezentowany przez nich futbolowy świat zamieszkiwać będą fikcyjni zawodnicy grający dla nieistniejących drużyn, rywalizujących ze sobą w wymyślonych ligach. Rozpoczynając zabawę stworzymy własny klub, a następnie spróbujemy poprowadzić do go zwycięstw, a ostatecznym celem będzie naturalnie zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Każdy zawodnik opisany zostanie kilkoma statystykami, które pozwolą szybko ocenić jego umiejętności oraz przeznaczenie. Mecze rozgrywane będą w systemie turowym, dzięki czemu w spokoju wydać będziemy wszystkie potrzebne komendy. Otrzymamy opcję kontrolowania wszystkich zawodników, ale ich czynności ograniczone zostaną punktami ruchu. W jednej turze będziemy mogli wykonać tylko trzy akcję zanim swoje rozkazy zacznie realizować przeciwnik. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy sytuacji, w których gracz przeprowadzałby całe akcje przy kompletnej bezczynności rywali.

W Football Tactics pojawi się także prosty aspekt menadżerski. Pomiędzy meczami będziemy zarządzali budżetem, werbowali nowych zawodników oraz ulepszali umiejętności sportowców wydając punkty doświadczenia wypracowane podczas rozgrywek. Zabawę zaczniemy z klubem znajdującym się lidzie amatorskiej. Zdobycie tytułu mistrzowskiego pozwoli nam na awansowanie, aż w końcu trafimy do ekstraklasy. Poza trybem kampanii pojawi się także opcja rywalizacji z innymi ludźmi.

Football Tactics w pierwszej kolejności ukaże się na PC, a następnie zostanie przeniesiony na urządzenia z systemem iOS. Twórcy chcieliby także opracować w przyszłości wersję na Androida. Na razie nie podano planowanej daty premiery. Zainteresowani mogą wypróbować właśnie wypuszczone demo edycji pecetowej.