Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Porady 13 października 2025, 18:58

Na czym polega wyzwanie łucznicze w Ghost of Yotei? Tę minigrę można łatwo przegapić

Jedną z aktywności pobocznych w Ghost of Yotei jest minigra łucznicza na terenach łowieckich Ainu. Zapewnia ona przydatną nagrodę, lecz łatwo ją przegapić.

Źródło fot. Sucker Punch
i

Ghost of Yotei jest pełne sekretów oraz opcjonalnych aktywności, na które możecie natrafić w świecie gry. Nie wszystkie z tych aktywności są oznaczone na mapie – wiele z nich musicie odnaleźć własnoręcznie poprzez uważną eksplorację otwartego świata. Już w pierwszym regionie gry, czyli na łąkach Yotei, możecie natrafić na opcjonalną minigrę, której ukończenie nagrodzi was talizmanem niezbędnym do stworzenia buildu łucznika. Minigrą tą jest ku-e-shinok, czyli wyzwanie łucznicze znajdujące się na terenie łowieckim Ajnów.

  1. Ghost of Yotei – poradnik do gry.

Jak odblokować wyzwanie łucznicze ku-e-shinok?

Sucker Punch

Teren łowiecki Ajnów znajduje się w regionie łąki Yotei, na złotych pagórkach, tuż na południe od wejścia na nizinę Ishikari. Nie pokieruje was tam ani wiatr, ani złoty ptak, więc musicie znaleźć to miejsce samodzielnie. Gdy dotrzecie na miejsce, porozmawiajcie ze stojącym blisko namiotu dzieckiem, a następnie przytrzymajcie panel dotykowy by doświadczyć retrospekcji Atsu.

Retrospekcja składa się z gry w ku-e-shinok, podczas której musicie strzelać z łuku przez obręcze. Jest sześć obręczy, a wy macie sześć strzał. Trzy obręcze wiszą na drzewach i możecie strzelić w nie w dowolnym momencie, zaś pozostałe trzy obręcze są rzucane przez dzieci – musicie poczekać, aż dziecko je rzuci. Potraktujcie tę retrospekcję jako samouczek ku-e-shinok. Mała Atsu nie ma dostępu do koncentracji, więc zwycięstwo jest trudniejsze niż zwykle, lecz nie musicie od razu wygrać w retrospekcji.

Jak ukończyć wyzwanie łucznicze ku-e-shinok?

Sucker Punch

Po ukończeniu retrospekcji będziecie mogli porozmawiać z aykorem by pełnoprawnie przystąpić do wyzwania ku-e-shinok. Zasady są takie same – choć wystarczy trafić w trzy obręcze by otrzymać nagrody, trafienie w sześć obręczy zapewni wam ulepszoną nagrodę, która zdecydowanie jest warta starań. Do minigry ku-e-shinok podchodzić można nieograniczoną ilość razy i nic was to nie kosztuje, śmiało próbujcie zatem do skutku.

Trafienie trzech wiszących obręczy nie powinno sprawić wam żadnego problemu. Bardziej problematyczne są obręcze rzucane, na które powinniście oszczędzać koncentrację. Nasłuchujcie dzieci, które dadzą wam znać chwilę przed rzuceniem obręczy – rozejrzyjcie się, by wypatrzeć, które dziecko rzuci obręcz. Dzieci po lewej i prawej rzucają obręcze, które toczą się po wodzie. Strzelajcie, gdy obręcz zbliży się do lewej krawędzi kłody leżącej przed wami. Środkowe dziecko rzuca obręcz w powietrze – jest to zdecydowanie najtrudniejszy cel w tym wyzwaniu. Użyjcie koncentracji i celujcie w prawą krawędź obręczy, gdy ta będzie już w powietrzu.

Sucker Punch

Za trafienie trzech obręczy otrzymacie nowy kolor łuku oraz Talizman Skupienia, który lekko wydłuża czas trwania koncentracji. Jeśli traficie sześć obręczy, Talizman Skupienia zostanie ulepszony, wydłużając czas trwania koncentracji jeszcze bardziej. Jest to jeden z najlepszych talizmanów dla buildów postaci opierających się na strzelectwie. Mając dużo koncentracji jesteście w stanie powystrzelać niemal wszystkich wrogów trafieniami w głowy jeszcze zanim rozpocznie się otwarta potyczka.

Zobacz także:

  1. Recenzja Ghost of Yotei. Gra, która potrafi przyćmić nawet Ducha Cuszimy.

Filip Melzacki

Filip Melzacki

Student filologii angielskiej. W GRYOnline.pl pracuje od 2020 roku. Zaczynał w Encyklopedii, w następnych latach przeniósł się do działu tłumaczeń, a następnie do Poradników. Miłośnik gier indie, RPGów, gier taktycznych i platformówek. W wolnych chwilach pasjonuje się śpiewem i pływaniem. Wciąż marzy o kampanii DnD, która mogłaby odtworzyć magię tej pierwszej.

więcej