Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 września 2015, 12:29

My Country 3D - studio Game Insight pracuje nad mobilną strategią o zarządzaniu miastem

Studio Game Insight zapowiedziało projekt My Country 3D. Będzie to mobilna strategia ekonomiczna, w której wcielimy się w burmistrza niewielkiego miasteczka. Naszym zadaniem ma być oczywiście przeobrażenie go w tętniącą życiem metropolię.

Mobilne studio Game Insight zapowiedziało My Country 3D, czyli casualową strategię ekonomiczną o zarządzaniu współczesnym miastem. Ambicją autorów jest rozruszanie tego nieco skostniałego gatunku.

Tradycyjnie wcielimy się w burmistrza niewielkiego miasteczka, a naszym zadaniem ma być przeobrażenie go w tętniącą życiem metropolię. W tym celu będziemy gromadzili podatki, konstruowali nowe budynki i ulepszali już istniejące, tworzyli infrastrukturę oraz dbali o zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Wszystko to wymagać ma oczywiście właściwego gospodarowania budżetem, tak aby odpowiednio zbilansować przychody z wydatkami.

My Country 3D należeć ma do casualowej odnogi swojego gatunku, więc model ekonomiczny nie będzie zbytnio wymagający i pozwoli nam skoncentrować się na spokojnym rozwoju miasta. Jednocześnie nacisk położony zostanie na ingerowanie w małe elementy funkcjonowania metropolii. Ręcznie będziemy musieli np. gasić pożary, sadzić drzewka, podlewać rośliny, wysyłać pracowników do konkretnych zadań czy naprawiać zepsute hydranty. Takich aktywności mają być dziesiątki i dzięki temu autorzy chcą uniknąć największego problemu tego typu produkcji, czyli sytuacji, w których gracz nie ma nic do roboty i zamiast tego musi siedzieć i bezczynnie wpatrywać się w ekran, czekając na jakieś wydarzenie, które wymaga jego interwencji.

Wszystko to wykonywać mamy za pomocą minimalistycznego interfejsu dotykowego. Atrakcyjność zabawy ma wydatnie zwiększyć oprawa graficzna. Zgodnie z tytułem, My Country 3D wykonane zostanie w pełnym trójwymiarze, a gra pozwoli nam swobodnie kontrolować kamerę, tak abyśmy mogli z bliska obejrzeć wszystko, co dzieje się w naszym mieście.

My Country 3D zmierza obecnie wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS, a premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze gry studia Game Insight, powstanie wersji na Androida wydaje się bardzo prawdopodobne. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.