Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2014, 09:50

autor: luckie

MXGP: The Official Motocross Videogame z demem na Steamie

Na Steamie dostępne jest demo gry wyścigowej MXGP: The Official Motocross Videogame. Pobierając je da się za darmo wypróbować nową produkcję twórców MotoGP i WRC na kilka dni przed premierą. Użytkownicy PlayStation 3 i Xboksa 360 wkrótce powinni otrzymać swoją wersję dema.

MXGP: The Official Motocross Videogame nadjedzie w ten piątek - MXGP: The Official Motocross Videogame z demem na Steamie - wiadomość - 2014-03-24
MXGP: The Official Motocross Videogame nadjedzie w ten piątek

Na Steamie pojawiła się wersja demonstracyjna MXGP: The Official Motocross Videogame. Zainteresowani wirtualnym odwzorowaniem wyścigów motocyklowych mogą otworzyć kartę gry w sklepie Steam, skąd pobiorą demo najnowszego tytułu włoskiego studia Milestone (m.in. seria MotoGP i WRC). Okrojona wersja produkcji umożliwia wcielenie się w trzech sportowców wzorowanych na prawdziwych zawodowcach sceny motocrossowej oraz rozegranie szybkiego wyścigu na jednym spośród kilku dostępnych w pełnej grze torów. Póki co, demo pojawiło się jedynie na PC, ale wkrótce powinno trafić również na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Premierę MXGP: The Official Motocross Videogame zaplanowano na 28 marca 2014 roku, czyli najbliższy piątek. Prócz „dużych” platform sprzętowych, tytuł trafi również na przenośne PlayStation Vita.

  1. Pobierz demo MXGP: The Official Motocross Videogame ze Steama
Zawartość dema MXGP: The Official Motocross Videogame
  1. Tor: Matterley Basin w Wielkiej Brytanii
  2. Zawodnicy: Antonio Cairoli, Clément Desalle oraz Gautier Paulin
  3. Tryb gry: szybki wyścig

Trasa udostępniona za darmo w demie to słynny brytyjski tor Matterley Basin. To tam, w 2012 roku, po raz pierwszy w historii odbył się MXGP Festival. Pościgać się po nim możemy w trybie Quick Race (do wyboru różne poziomy trudności) jako wirtualny odpowiednik jednego z trzech zawodników – są nimi: Antonio Cairoli, Clément Desalle oraz Gautier Paulin. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na model jazdy, jaki Milestone zaimplementowało w debiutującym w tym tygodniu MXGP: The Official Motocross Videogame. Co ciekawe, silnik fizyczny pozwala sterować osobno pojazdem i motocyklistą za pomocą dwóch drążków analogowych. Od dnia zapowiedzi gry twórcy obiecywali realistyczne doznania – warto sprawdzić, czy udało im się wywiązać z zadania.

MXGP: The Official Motocross Videogame to, jak wyraźnie wskazuje nazwa, gra wideo oparta na licencji zawodów World Motocross Championship, organizowanych przez Fédération Internationale de Motocyclism (FIM). Tytuł oferuje wszystkie motocykle i zawodników kategorii MX1 i MX2 w sezonie 2013. W pełnej wersji gry będziemy mogli sprawdzić swoje siły w trybie kariery, gdzie tradycyjnie zaczniemy jako początkujący kierowca, którego ambicjami jest udział i zwycięstwo w mistrzostwach MXGP.

  1. Oficjalna strona gry MXGP: The Official Motocross Videogame